Üniversite Tercih Fuarı'nın tarihi değişti

Haberler - 2 Temmuz 2013, Salı

Üniversite Tercih Fuarı'nın tarihi değiştiGeçtiğimiz yıl üniversite öğrenci adaylarının yoğun ilgisi ile karşılanan “Üniversite Tercih Fuarı” bu yıl 11–14 Temmuz 2013’de kapılarını yine İstanbul Kongre Merkezi’nde açıyor. Bu yıl sınav sonuçlarının erken açıklanması Üniversite Tercih Fuarının 9 gün erken bir tarihe yani 11- 14 Temmuz’a alınmasına neden oldu.

Üniversite tercihini yapacak olan öğrenciler, 11–14 Temmuz’da Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak 2. Üniversite Tercih Fuarı’na kilitlendiler. Fuar, Türkiye genelindeki Vakıf ve Devlet Üniversiteleri ile Meslek Yüksekokullarına, Yabancı üniversitelere ve Yurtdışı Danışmanlık firmalarına ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı Üniversiteleri İstanbul’da buluşacak.

20–23 Temmuz 2013’de olması planlanan 2. Üniversite Tercih Fuarı, Bu yıl Sonuçların 1 Temmuz’da açıklanması ve son dakikada tercihlerin 8–18 Temmuz aralığında belirlenmesi nedeni fuar takvimi 11–14 Temmuz’a alındı.

80’e yakın eğitim kurum ve kuruluşlarını tanıyacak olan öğrenciler 4 gün süresince, kendi alanlarında tanınmış çeşitli akademisyenler ve Öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilecek seminerlerden de istifade edebilecek. “Doğru Tercih konferansı” konusu ile başlayacak seminerler, yeni meslekler ve geleceğin meslekleri, Meslek Yüksekokullarına giriş koşulları, yurtdışındaki üniversiteler ve koşulları, sınav kaygısı ve TOEFL Testi gibi konularda devam edecek. Seminerler her gün sabah 11.00’den 18.00’e kadar devam edecek.

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören 1. Üniversite Tercih Fuarı, Birçok adayın açıkta kalma endişe ile hareket edip istemediği bir bölümü seçmek zorunda kalması nedeni ile “Doğru üniversite, Doğru bölüm” anlayışı ile gerçekleştirilmişti. Bu yıl daha fazla ilgi göreceği düşünülen 2. Üniversite Tercih Fuarı’nda çeşitli üniversitelerin tercih robotu devreye girecek ama asıl önemlisi; tüm öğrenciler tercihini, Vakıf Meslek Yüksekokulları Birliği tarafından oluşturulan tercih masasında Rehber Öğretmenlerin yardımı ile gerçekleştirecek. Rehber Öğretmenler, tek tek öğrencilerin Puanına göre hangi üniversite ve bölümde başarılı olabileceğinin altını çizecek.

2. Üniversite Tercih Fuar’ı, EKET FUARCILIK tarafından organize edilip, Vakıf Üniversiteleri Birliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Vakıf Meslek Yüksekokulları Birliği’nin desteği ile gerçekleştiriliyor. Organizasyonun medya sponsorluğunu ise Kanal 7, Radyo 7, Haber 7 com, Ülke TV ve TV Genç üstlendi.

Dört gün sürecek Üniversite Tercih Fuarı “UNITERCİH 2013”, her gün saat 10.00 ila 19.00 arasında ziyaretçilerine açık olacak. Fuar ücretsiz olacak. Ulaşım servis araçları ile Mecidiyeköy ve Beşiktaş’tan; Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’ne ücretsiz düzenli yapılacak ring seferleri ile sağlanacak. Ayrıntılı bilgiye www.unitercih.com web adresinden ulaşılıyor.

www.facebook.com/unitercih2013
www.twitter.com/unitercih

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.