Merhaba

Makaleler - 20 Nisan 2007, Cuma
Ben Bedi Aydın, Uzman Psikolojik Danışmanım.

Kurucusu olduğum FAMA Eğitim ve Danışmanlık şirketi, örgütlerde kişisel gelişim seminerleri ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Kişisel gelişimin temel konularını oluşturan; kişilerarası iletişim becerilerinin geliştirilmesi, stres yönetimi, zaman yönetimi, beden dili ve aile içi iletişim becerilerinin geliştirilmesi başlıca çalışma konularımızı oluşturmaktadır. Ayrıca yönetici kadrolara yönelik, yönetim becerilerini geliştirme programını da uygulamaktayız.

Ülkemizde az çalışılmış bir konu olan “öğrenilmiş çaresizliği yenmek” çalışmalarımıza yeni eklediğimiz bir programdır.

Neden kişisel gelişim?

Çünkü,

Kurumların en önemli kaynağının “insan” olduğu günümüzün en önemli gerçeklerinden birisidir.

Verimlilik, tüm kurumsal yapıların sorguladığı ve geliştirmeye çalıştığı bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Verimliliğin artması kurumların insan kaynaklarının gelişimi ile çok yakın ilişki içindedir.

İnsan kaynaklarının verimliliği arttırması, kurumsal yapı içinde bireysel gelişimin sağlanmasına bağlıdır. Kurum içi bireysel gelişimi sağlamak amacı ile hazırlanan “insan kaynaklarında kişisel gelişim programı” bu ihtiyacı karşılamayı amaçlamaktadır.

Programı oluşturan konular “kişisel gelişimin” temellerini ve verimliliği artırmada bireysel kaynakları harekete geçirmeyi hedeflemektedir.

Etkili iletişim becerilerine sahip, zaman yönetimini bilen, çağdaş aile yapısını sürdürmeyi başaran, kişisel yeteneklerinin farkında olan bireylerin oluşturduğu kurumlarda; yönetim becerilerinin gelişime açık ve takım bilinciyle sürdürülmesi olanaklıdır, bu verimliliğin garantisidir.

Bitirirken tekrar merhaba diyorum.

Bu bir tanışma yazısıydı. Haftalık olarak çeşitli konularla ilgili yazılarımla buluşmak dileğiyle, hoşçakalın.

bedi.aydin@gmail.com

Bedi Aydın

Yorumlar

MERYEM   10 Ağustos 2007, Cuma

Merhaba. Öncelikle böylesine önemli bir konuyu ele alıp insanları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Çünkü insanların çoğu bu çaresizlik sebebiyle hayatında bir çok başarıya imza atması olanakken maalesef hayatında sınırlı başarılar elde ediyor. Hatta bazıları ise hiç bir başarı elde edemiyor. Seminerleriniz, yazılarınız umarım büyük kitlelere ulaşır ve bu çaresizliği yener büyük başarılara atılırlar. Saygılar...

EMINE SEDEF   7 Aralık 2007, Cuma

BENIMLE İLETİŞİME GİREMISINIZ SORUN BENIM BAGLANTI VE İLETİŞİMLE İLGİLİ SORUM OLACAK

gürelgüngör   4 Şubat 2008, Pazartesi

sizinle iletişime geçmek istiyorum. Geçebilme şansım varsa nereden ve nasıl başlayacağımı bilmek istiyorum.Düşündükleriz anlattıklarınız benim için değerli geldi.Budeğerli bilgilerinizle hareket etmek istiyorum. Lütfen beninimle iletim kurunuz.

Bedi Aydın   14 Şubat 2008, Perşembe

İletişim bilgilerimi isteyen arkadaşlar bedi.aydin@gmail.com adresine mail atabilirler.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.