İDA`nın stratejik iletişim programı 28 Şubat`ta başlıyor

Makaleler - 24 Şubat 2005, Perşembe
İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği İDA tarafından düzenlenecek iletişim profesyonellerine yönelik "İDA Stratejik İletişim Sertifika Programı" 28 Şubat günü başlayacak.

Toplam 42 saat sürecek "İDA Stratejik İletişim Programı"nda katılımcılar, stratejik iletişim yaklaşımını ve stratejik planlama aşamalarını uygulama ortamında öğrenecek, halkla ilişkilerde uluslararası standartlar ve uygulamalar hakkında güncel bilgileri edinecek ve diğer iletişim sektörü profesyonelleri ile fikir alışverişi ortamı yakalayacaklar.

"İDA Stratejik İletişim Programı" içeriğinde; Halkla İlişkilere Giriş, İletişimde Araştırma, Ölçümleme ve Değerlendirme, İletişimde Stratejik Yaklaşım, Halkla İlişkiler ve Etik, Kurumsal İletişim, İtibar Yönetimi, Kurumsal Vatandaşlık, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Kurum İçi İletişim, Konu ve Gündem Yönetimi, Marketing PR, Medya İlişkileri, Finansal İletişim, Kriz İletişimi Yönetimi, Uluslararası Müşterilerin İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Online Ortamda İletişim, Yaratıcı Düşünme, Sunum Becerileri konuları bulunuyor. Program, katılımcıların edindikleri bilgileri uygulama imkanı bulacakları workshop ile sona erecek.

Programda her bir konu sektörün deneyimli temsilcileri; Ali Saydam/Bersay, Barika Göncü/BG İletişim, Beyhan Alçı/Alesta, Bora Gönenç/Bilgi Üniversitesi, Cengiz Turhan/Grup 7, Ceyda Aydede/Global Tanıtım, Diyez Beksaç/İDA, Figen İsbir/Excel, Gonca Karakaş/Effect, Meral Saçkan/MPR, Necla Zarakol/Zarakol, Nihal Şirin, Selim Oktar/Knexstep, Yavuz Can Yazıcı/ PR Aktif tarafından aktarılacak.

Program sonunda katılımcılar birer iletişim projesi hazırlayarak ICCO (Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği) onaylı başarı belgesi kazanmaya hak kazanacaklar.

Toplam 25 kişilik kontenjanı bulunan "İDA Stratejik İletişim Programı"na katılmak isteyenler detaylı bilgi edinmek için (212) 225 74 72 numaralı telefondan İDA`ya ulaşabilir, ya da ida@ida.org.tr adresine bir e-posta gönderebilirler.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.