Gençler Türkiye zirvesinde buluşuyor

Haberler - 16 Mayıs 2013, Perşembe
Genç TürkiyeHaliç Kongre Merkezi; 17-19 Mayıs tarihlerinde TASAM-Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi ve  Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından “Hedef 2023 Lider Ülke Genç Türkiye” ana teması ile düzenlenecek Genç Türkiye Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. 

Ülkemizde eğitim veren 171 üniversiteden gençlerin bir araya geleceği zirveye, yaklaşık 3000 üniversite öğrencisinin katılması bekleniyor. Cumhuriyet tarihinin en dinamik gençlik projelerinden birisi olarak ön plana çıkan bu özel platformda siyasetçi, akademisyen, iş adamı ve bürokratlar konuşmacı olarak yer alacak. 

Hedef 2023
Ülkemizin gelecek hedeflerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak zirvede, Haliç Kongre Merkezi oditoryumlarında; “Ekonomi ve Değer Üretimi 2023”, “Türk Dış Politikası ve Kapasite İnşası 2023”, “Enerji ve Nükleer Teknoloji 2023”, “Bilim, Sanayi ve Yüksek Teknoloji 2023”,  “Ulaşım ve Bilişim 2023 ”, ‘’İnsan Kaynağının Niteliği ve Eğitim 2023’’ başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek. Tüm ülke genelinde ortak akıl oluşturması amacıyla düzenlenen platformda, Türkiye'nin 2023 hedefleriyle ilgili, gençlerin stratejik vizyon sahibi bireyler olmaları hedefleniyor. Zirvenin son gününde ise 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kültürel ve sosyal etkinlikler yapılacak.  

 

Tuğba Bugaoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.