Genç PR' cı olarak...

Haberler - 22 Temmuz 2008, Salı
Merhabalar,
Ben Başkent Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümünden Burslu olarak 3 hafta önce mezun oldum. Başta halkla ilişkilerle ilgili pek fikrim yoktu ve bilinçsiz bir tercih yaptım. Ancak şimdi diyorumki iyiki bu bölümü okumuşum. İş imkanları da çok fazla. 3hafta önce mezun oldum ve istihdamın pek olmadığı bir ilçede yaşıyorum buna rağmen bir holdingde iş buldum. Ağustosta çalışmaya başlayacağım. Açık öğretimde okuyanlardan elbetteki farkımız var çünkü biz iletişim fakültesi mezunuyuz. İş başvurularında öncelikle biz önce geliriz. Ancak bunda kendini yetiştirmenin payı da büyüktür. Bunu hiç unutmayalım. Ayrıca Halkla ilişkiler bölümününde ege üniversitesi çok meşhur diye duydum. Ayrıca Ankara üniversitesi de bu alanda birçok başarılara imza atmıştır. Ayrıca puanlarınız özel üniversiteye yetiyorsa burslu okumanızı da tavsiye ederim. Ben okudum çok memnunum:) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Mehmet Bozalp

Yorumlar

Nazlı Şentürk   30 Kasım 2010, Salı

Merhaba, Siz şanslı olan gruptasınız, tebrik ediyorum. Ben Ege üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. Mezun olmama az kaldı ve ümitsizliğim giderek artıyor. Belkide son sınıfta olmanın psikolojisi, belki de sektörün durumundan kaynaklanıyor. Umarım ben ve bu bölümden mezun olan diğer arkadaşlar da sizin gibi hemen sektöre atılır.

Gizem Hançer   2 Şubat 2011, Çarşamba

Merhaba.
Ben de bölümünden memnun olanlardanım. Kocaeli Üniversitesi 1. sınıf Halkla İlişkiler öğrencisiyim. Geliştirilmeye müsait bir iş sahası Halkla İlişkiler. Üzerine ne katarsanız o kadar geri dönüşüm sağlayacaktır size. Meslekte güzel yerlere gelebilme ümidiyle..

fahri sarac   16 Mart 2011, Çarşamba

merhaba bende bu mesleğe atılanlardanım henüz ikinci sınıftayım ama içimde geleceğe dair kaygılar taşımıyor da değilim bunun sebebi ni soracak olursak da bulunduğum mesleği uzman olmaya kişilerin yapıyor olması..evet bu ülkemizin bir gerçeği yaptığı işte uzman olmayan binlerce kişi var Türkiye de...
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.