Genç-İz'den Girişimcilik Atölyesi başlıyor!

Haberler - 12 Aralık 2013, Perşembe

GençİzGenç-İzimderliler Topluluğu (Genç-İz) Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İİBF mezunlarının kurduğu Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği İZİMDER altında oluşan fakülte öğrencilerinin kurup yönettiği bir gençlik akademisi...
Genç-İz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ile mezunları arasında bağ kurabilmek ve kurulan bu bağın gelecek yıllara aktarılması amacı ile oluşturulmuş bir topluluk.
Gerçekleştirecekleri projelerle Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF ruhu oluşturup, bu ruhu gelecek yıllara aktarmayı hedefleyen topluluğun amacı, sağlanan bu ruhla gelecekte Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF mezunu iş adamları/kadınları yaratmak...

İZİMDER bünyesinde tanınmış birçok isim de yer alıyor; mezunlar arasında, İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Aziz KOCAOĞLU, Konak Belediyesi başkanı Hakan TARTAN, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu gibi isimler bulunuyor.

Genç-İzimderliler Basın ve Yayın Sorumlusu Tanem GENÇ, yaklaşmakta olan "Girişimcilik Atölyesi"ne ve projelerine yönelik şu açıklamalarda bulundu:
"Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2013-2014 yılı öğrenci sayısı yaklaşık olarak 11.000 kişidir.
Bu kişilerin birçoğu çeşitli iş kollarında şanslarını deneyecek, kariyer yaşantılarını bu kollara kanalize edecekler. Kamu sektöründe çalışmak için fırsatlar önümüzde. Kurslar, dershaneler, sınavlar, özel dersler bunların birkaçını oluşturmakta, ancak özel sektörde bu fırsatları kendimiz yaratmak zorundayız.
Bu bağlamda, “Girişimcilik Atölyesi” adını verdiğimiz bir projemiz bulunuyor, bu proje çeşitli aşamalardan oluşmaktadır.
İlk olarak toplam 80 saate varacak şekilde iki farklı tarihte (Aralık ve Mart) iş planı hazırlama ve uygulama kapsamlı 5 yıldızlı bir otelde kamp düzenlenecek.
İkinci olarak bu kampa paralel şekilde 6 farklı konu başlığında kişisel eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimlerin amacı, girişimciliği sadece sermaye koymak ya da kriz ortamını fırsata çevirmek olarak görmek olmadığını anlatmaktır.
Stres yönetimi, motivasyon, finans yönetimi, inovasyon gibi kurduğu işletmeyi uzun yıllar sürdürmesine yardımcı olacak eğitimler düzenlenecektir.
Üçüncü aşamada, Girişimcilik haftasında girişimcilik sempozyumu düzenlenecek, bu sempozyumun amacı girişimci olacaklara bilgi beceri ve tecrübelerini aktarmaktır.
Dördüncü aşamada girişimciler tüm bu eğitim, kamp ve sempozyum doğrultusunda iş planı fikirlerini sunacaklar, aralarında jüri tarafından finale kalacak iş fikirleri seçilecek.
Beşinci aşamada ise melek yatırımcılar karşısında finale kalmış projeler sunumunu yapacak ve yazının başından beri bahsettiğimiz “fırsat yaratma” durumunu gerçekleştirmiş olacağız.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, projemizin ilk adımını oluşturan İş Planı kamplarının ilkini 20-21-22 Aralık 2013 tarihinde Çeşme Pırıl Otel de gerçekleştireceğiz. Kamp boyunca verilecek eğitimler içerisinde girişimcilik genel değerlendirmesi, örgütleme ve yönetim planı, pazarlama planı, üretim planı ve işletme finansal planı yer alacaktır. Bu eğitimler Sayın Nesrin SERİN ve Sayın Arman TAKAN tarafından verilecektir. Katılımcılar interaktif bir şekilde sunumlarını gerçekleştirecektir. İlgilenenler proje ile ilgili diğer tüm detayları www.girisimcilikatolyesi.com adresinden ulaşabilirler." 
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.