Bu sektör için daha farklı neler yapabilirim?

Haberler - 27 Temmuz 2010, Salı
Arkadaşlar merhaba.
Ben 2 yıllık halkla ilişkiler mezunuyum. Bir kuyumcu firmasının (yerel bir firma) halkla ilişkiler biriminde yaklaşık 2 aydır çalışıyorum. Daha önce bu sektörde ve çalıştığım firmada halkla ilişkiler adına neler yapıldığını, ne gibi projeler üretildiğini araştırdım. Bunlardan farklı yeni projeler, yeni fikirler geliştirmem gerekiyor. Sizlerinde desteğini bekliyorum. Neler yapılabileceği konusunda eğer aklınıza bir fikir gelirse, paylaşırsanız çok memnun olurum.

Dilek Yetim

Yorumlar

Burçin Aşabay   27 Ağustos 2010, Cuma

Merhaba,
Mesleğin adına bir şeyler yapmak istemen çok güzel.
Fakat müşterin için bir şeyler yapman gerekiyorsa bunu kendin yapmalısın. Bizim fikir verebilmemiz için müşterini, müşterinin hedeflerini, kısacası müşterinin briefini almamız gerekiyor ki buna eminim kimsenin vakti yoktur.
Senin geliştireceğin yeni fikirler ve projeler sektöre değil, birlikte çalıştığın markaya ait olacak ve proje de senin yaratıcılığınla gelişebilir ancak.
Bunun için bir ipucu verebilirim sadece; projen için müşterinin isminden, hedeflerinden yola çıkabilir, sektörü tam anlamıyla tanımayla şekillendirebilirsin bir şeyler.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.