Ben gençlere inanıyorum...

Köşe Yazısı - 19 Nisan 2011, Salı
Gülay Akçakoca: Gülay Akçakoca

“Bu gençlerden hiçbir şey olmaz”
“Yeni nesil boş arkadaş!”
“Bu gençler mi bizim geleceğimiz?”
“Bu gençlere mi güveneceğiz?

Sadece kelime israfından ibaret gereksiz cümleler ve onları sarf eden gereksiz insanlar…
Safi kelime israfı bana göre.
Bu cümleleri kuranlara “Sen neler yaptın, bi anlat bakalım da gençlere örnek olsun” dediğinizde karşılık verememeleri onların ne kadar gereksiz olduklarının fazlasıyla kanıtı bana göre. Boş konuşma, başka da bir şey yok!
Neyi görmek istiyorsan onu görüyorsun aslında.
Ben gençlere inanıyorum ve çok da güveniyorum.
Etrafımda da bununla ilintili çok güzel örnekler görüyorum. Hem kendi öğrencilerimden hem de çalışmalarını yakından izleyip keyifle sohbet ettiğim genç arkadaşlarımdan.

Bir süreden beri “Gençlik Platformu” adındaki oluşumu yakından izliyorum. Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü. Geçen gün de oluşumun lideri Sevgili İsmail Hilmi Adıgüzel ile bir yemekte bir araya geldik. Çok düzgün, özsaygısı son derece gelişmiş, iletişim becerileri çok güçlü genç bir meslektaşım İsmail Hilmi. O heyecanla Gençlik Platformu’nu anlattı ben de heyecan ve gururla dinledim. Büyük yolculuklar küçük bir adımla başlar misali Ekim 2010’da yola çıkmışlar, üreten-keşfeden-geliştiren-paylaşan gençleri bir araya getirmeyi hedeflemişler. 6 ay gibi kısa bir sürede tam 58 üniversitede temsilcilik oluşturmuşlar. Yani Türkiye’nin her 3 üniversitesinin bir tanesinde Gençlik Platformu’nun temsilcisi var. Giderek de çoğalıyorlar, birleşiyorlar, konuşuyorlar, tartışıyorlar, proje üretiyorlar.

İlk projelerini Kızılay ile yaptılar. “Kan bağışı projesi”… Üniversiteli gençlerin kan bağışı yapmalarını sağladılar ve bu projede rekor kırdılar. Kızılay’ın topladığından kat be kat kan topladı bu yürekli gençler. İsmail Hilmi, başarılı bir pazarlama iletişimi uzmanı olduğu için medya yansımaları da iyi.

Sadece konuşup laf üretmek ve eleştirmek yerine harekete geçen bu gençlerin arkasında öyle muhteşem güçler yok. Güçleri kendi içlerinde; güzel yüreklerinde ve zehir gibi akıllarında...
Bu gençlerin kendilerine dayatılan senaryolara karşı çıkarak kendi senaryolarını yazacaklarını biliyorum.
Hiçbir yere yaslanmadan özgür ruhlarından ve özgür düşüncelerinden ödün vermeyeceklerini de biliyorum.
Bu gençler kendi hayatlarının kaptanları ve ben bu ülkenin kaptanları olmasını da derinden arzuluyorum.

Evet, bu ülkenin gençlere ve gençlerin bir şeyler yapmasına çok ihtiyacı var. Ama gençlerin de ülkenin inancına, desteğine ihtiyacı var.
Ben inanıyorum, güveniyorum ve onlarla el ele tutuşuyorum.
 

8080 kez okunmuş Gülay Akçakoca

Yorumlar

Önder Kiremitçi   28 Nisan 2011, Perşembe

Gülay hanım merhaba,

Gençlere inancınızı pekiştirmek için yarın sizi sabah saat 08.00 - 10.00 arasında Kanyon Starbucks'ta yaptığımız PR İstanBuluşmaları etkinliğine bekliyoruz.

http://www.facebook.com/event.php?eid=205261969506542

Görüşmek dileğiyle

önder kiremitçi

http://markagundemi.blogspot.com
http://tr.linkedin.com/in/onderkiremitci
http://friendfeed.com/markagundemi
http://www.facebook.com/onder.kiremitci
http://twitter.com/onderkiremitci

Gülay Akçakoca   28 Nisan 2011, Perşembe

Önder Bey merhaba,

Nazik davetiniz için teşekkür ederim.
Katılmayı gerçekten çok isterdim, eminim ki çok keyifli geçiyordur. Ancak cuma günleri Ekonomi Üniversitesi'ndeki dersim dolayısıyla İzmir'deyim.
Fakat bir sonraki etkinlikte haberim olursa ve yine çakışan bir şey olmazsa mutlaka katılırım.

Sevgiler,
Gülay Akçakoca

murat bağatur   6 Mayıs 2011, Cuma

Gülay Hanım merhaba;

Bu yazınız beni çok etkiledi. Etrafımda bana böyle davranan fazlasıyla insan var . Bu yazınızı okuduktan sonra kendime olan inancım yeniden gerçekleşti. Umarım bu yazınızı okuyan büyüklerimiz bize güvenmeleri gerektiklerini anlarlar.

Teşekkürler,
Murat Bağatur

Gülay Akçakoca   9 Mayıs 2011, Pazartesi

Murat'cığım merhaba,
Böylesine pozitif bir etki bırakabildiysem ne mutlu bana.
Gençlerine inanmayan, onlara güvenmeyen, onları desteklemeyen bir ülkenin-milletinin ilerlemesinin mümkün olmayacağını kesinlikle düşünüyorum.
Ama boş eleştirmek ve illa da bir günah keçisi bulmak bizim kültürümüz ile özdeşleşmiş ne yazık ki...Erişkenlerin de tek günah keçisi varsa yoksa gençler!
Siz kendinize inanmaya devam edin. Ben "ahh bu nasıl bir yeni nesil" yakınmalarının tam karşılığının bomba gibi bir nesil, her şeyin farkında olan, bilen, gören bir nesil olduğunu çok iyi biliyorum.
Sevgilerimle,
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.