Yeni Sezonun Efes Kızları Belirlendi

Haberler - 6 Eylül 2009, Pazar
2002 yılında kurulan “Efes Kızları”nın “Yeni Sezon Seçmeleri” finali Mayadrom Sports Center’da yapıldı. Dünyaca ünlü koreograf ve dansçı Jermaine Browne’un da jüri üyesi olarak yer aldığı final sonucu belirlenen 12 Efes Kızı yeni sezonda Efes Pilsen Basketbol Takımını desteklemeye devam edecek.
Efes Pilsen Basketbol Takımı maçlarının devre aralarında ve molalarda takımı desteklemek, maçlara renk katmak ve seyirciyi coşturmak amacıyla kurulan “Efes Kızları” yeni sezon seçmeleri finali Mayadrom Sports Center’da gerçekleştirildi. Müthiş şovlarıyla rakiplerini geride bırakan Burcu Gidenoğlu, Selin Red, Mona Lisa Oygut, Serap Çetintürk, Melis Evirgen, Hatice Burgucu, Elif Akyüz, Olena Şakera, Sevda Hamidova, Seden Kayıkçı, Gülseren Şen ve Ezgi Kıran “Efes Kızı” olma ayrıcalığını kazandı.
Efes KızlarıŞovlarıyla basketbol seyircisini büyüleyen ve bir ekol haline gelen “Efes Kızları” seçmeleri final töreninde, aralarında dünyaca ünlü koreograf ve dansçı Jermaine Browne’un da yer aldığı seçkin bir jüri hazır bulundu.
Başvuruları 20 Temmuz- 30 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleşen, “Efes Kızları” yeni sezon seçmelerinde katılımcılar öncelikle www.efeskizlari.com adresindeki 45 saniyelik dans koreografisini izleyip çalışarak aynı koreografi doğrultusunda hazırladıkları kendi 45 saniyelik performans videolarını siteye yüklediler. Videoları eksiksiz olan katılımcılar ön elemeye tabi tutuldu. Site ziyaretçilerinden en yüksek oyu alan bir video ile jürinin belirlediği 9 video finale katılmaya hak kazandı.
Finale kalan 10 video 1 Eylül 2009 tarihinde web sitesinden duyuruldu. Seçilen 10 aday ve mevcut “Efes Kızları” 5 Eylül’de kampa girdi ve 6 Eylül’de de Etiler Mayadrom Sports Center’da gerçekleşen büyük finalde jüri tarafından beğenilen 12 kız “Efes Kızları”dan biri olma şansını yakaladı.
Jüri Üyeleri:
-Jermaine Browne – Dansçı/Koreograf
-Müjgan Nadanoğlu Şeker – Efes Kızları Genel Koordinatörü
-Emre Tosakaloğlu – Efes Pilsen İletişim Müdürü
-Murat Alkaya – Mayadrom Sports Center İşletme Müdürü
-Candaş Baş – Dansçı/Koreograf
-Orhan Üstündağ – Dansçı / Koreograf
-Ekatherina Frolova Çavuş – Dansçı / Koreograf
-Ekin Bernay – Dansçı
“Efes Kızları” Kriterleri;
• Efes Pilsen kurum kültürüne uygun
• Düzgün fizikli
• Takım ruhuna sahip
• En az lise mezunu
• Özel hayatına dikkat eden
• Disiplinli
• Efes Pilsen taraftarı olan
• 18 yaşından gün almış
Buket Şenarıcı
LOBBY Halkla İlişkiler
Tel: (212) 284 63 63

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.