reklam
reklam
reklam
reklam

Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu sonuçlandı...

Haberler - 30 Nisan 2017, Pazar

6767634756İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda düzenlenen Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada'da koşuldu. Dünyanın en iyi 10 yarı maratonu arasına giren ve bu yıl ilk kez "Altın Kategori"de koşulan Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu'na 5 bini aşkın sporcu katılırken, 32 elit atlet de rekor mücadelesi verdi.

Bu yıl "Yarı Maraton", "Çeyrek Maraton" ve "Business Maraton" kategorilerinde koşulan Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu'nu 21 kilometrede erkeklerde Tanzanyalı atlet Ismail Juma 1:00:09'luk derecesiyle, kadınlarda ise Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:06:19'luk derecesiyle birinci tamamladı. Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu'nda hem erkeklerde hem de kadınlarda Türkiye'de koşulan en hızlı derece alındı.

Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu'nda dereceye girenlere madalyaları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar'ın katılımıyla düzenlenen törende verildi. Yarı maratonda dereceye girenlere toplam 250 bin dolara yakın para ödülü sunuldu.

654654654
Engin Aksoy: "Vizyonumuz İstanbul'u spor konusunda marka haline getirmek"
Spor alanında yaptıkları yatırımların Türkiye'nin gücüne ve potansiyeline duydukları inanç ve güvenin somut bir göstergesi olduğunu belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye olarak, tüm spor dallarına önem vermekle beraber maraton gibi geniş kitlesel katılımlı ve global nitelikli spor etkinliklerine ağırlık veriyoruz. Maratonların İstanbul'un kentlilik ve sportmenlik bilincine, dinamizmine, küresel marka değerine katkıda bulunan çok özel etkinlikler olduğuna inanıyoruz. Bu maratonlara yalnızca adımızı vermekle yetinmiyor, bir o kadar da iletişim yatırımı yaparak ülke ve dünya çapında bilinirliğini ve erişimini 360 derece desteklemeye çalışıyoruz. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'na bu yıl dördüncü kez sponsor olduk. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yarı maratonun kalite standartlarını her yıl yükseltmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği kriterlerini yerine getiren yarı maratonumuz, dünyanın en iyi 10 yarı maratonundan biri seçildi ve bu yıl ilk kez Altın Kategori'de koşularak bize büyük bir gurur yaşattı. Binlerce sporcumuz, İstanbul'un en güzel noktalarından biri olan Tarihi Yarımada'da kendi tarihlerini yazmak için koşarken, yarı maratonun uluslararası tanınırlığına da pozitif katkıda bulundu. Vodafone olarak, spora bakışımızı mükemmel yansıttığı ve Vodafone değerleriyle örtüştüğü için Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'nu desteklemeyi sürdüreceğiz."

Vodafone, dijital maraton deneyimi yaşattı

Vodafone'un maratonlar için geliştirdiği ve bugüne kadar yaklaşık 13 bin kez indirilen özel koşu, bağış ve bilgilendirme platformu VMaraton, bu yıl da koşucuların hayatını kolaylaştırdı. VMaraton, kayıt yaptıranlarla ilgili istatistiki bilgilerden etkinlik ve parkur alanı haritalarına, yarı maratona özel fırsatlarla ilgili bilgilerden yarı maraton kapsamında tüm şehirde yapılan marka işbirliklerine kadar her konuda anında bilgi sağladı. Bunun yanında, çipli koşucuların çip verileriyle entegre olarak kullanıcılara koşu sırasında destekledikleri koşucuları takip etme imkânı sundu.

654654654
Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu Sonuçları (21,1 km)

Erkekler
Ismail Juma (Tanzanya) - 1:00:09
Terefa Debela (Etiyopya) - 1:00:22
Edwin Kipsang Rotich (Kenya) - 1:00:37

Kadınlar
Ruth Chepngetich (Kenya) - 1:06:19
Eunice Kirwa (Bahreyn) - 1:06:46
Worknesh Degefa (Etiyopya) - 1:08:55
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.