Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo

Basın Bültenleri - 11 Ekim 2010, Pazartesi
Multitap “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”Nun Müziklerini Sette, Filmin Ruhunu  Hissederek Besteledi!
 
5 Kasım’da vizyona girerek izleyicisiyle buluşacak olan “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”; Multitap tarafından hazırlanan hareketli ve eğlenceli müzikleriyle hem sinemaseverleri hem de müzikseverleri cezbedecek!
 
Multitap,“Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo” filminin müziklerini ortaya çıkarmak için; senaryonun okunması, tüm çekim mekânlarının gezilip görülmesi ve müzikal altyapının belirlenmesini kapsayan uzun ve eğlenceli bir ön hazırlık dönemi geçirdi. Çekimlerin başlamasıyla setlere de giden Multitap grubu; böylece filmin dokusunu ve duygularını da başarılı şekilde şarkılara aktardı.
 
Multitap’in, iki ay boyunca çalışarak kendi stüdyosunda hazırladığı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun müzikleri; filmin ana temasına paralel “Vay Arkadaş” ve “Full Depo” isimli 2 şarkı ile filmin çizgisine uygun 20 tematik parçadan oluşuyor.
 
Özgün ve renkli Multitap tarzının, son yılların en dikkat çekici komedi – aksiyon filmi “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun çizgisiyle bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan şarkılar; filmin komik, hareketli ve duygusal yanlarını güçlendirerek izleyiciye aktarıyor.
 
Film sayesinde, sıra dışı müziğini bambaşka yönleriyle dinleyicilere sunan Multitap’in, ilk film müziği projesi için hazırladığı şarkıların yer aldığı “soundtrack” albümü ise önümüzdeki günlerde müzik marketlerde yerini alacak.
 
“Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”; her ortamda her durumdan kendisine potansiyel belalar çıkaran Manik’in (Ali Atay), etliye sütlüye pek dokunmayan, içine kapanık imam hatip lisesi mezunu Tik’in (Fırat Tanış), yüksek egosuyla cezbeden Kazanova karakterli Dildo’nun (Mete Horozoğlu), erkek gibi yetiştirilmiş komiser kızı Nil (Demet Evgar) ve arkadaşı Sevtap (Pamela Spence) ile kesişen yüksek tempolu hikayelerini anlatıyor.
 
Filmin mafya babası Mustafa Üstündağ (Sadık), psiko-fizik merkezi görevlisi Bihter Dinçel (Narin) ve Demet Evgar’ın (Nil) erkek arkadaşını canlandıran Fırat Doğruloğlu’nun (Soner) yanı sıra filmin kadrosunda yer alan, izleyicilerin yakından tanıdığı diğer oyuncular ise; Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Ali Tutal, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar, Metin Coşkun. Senaryosunu Caner Güler ve Geniş Aile dizisinin sevilen yazarı Cüneyt İnay’ın kaleme aldığı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun ve Ahmet Kayımtu üstlendi.
 
Bilgi için: www.vayarkadasfilm.com
 
bkz.
Banu K. Zeytinoğlu İletişim
Özlem DEMİRKIRAN                        
0 212 281 12 00 
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.