Uğur Makina 4 İTKİB Gezici Eğitim Merkezini donattı

Basın Bültenleri - 26 Nisan 2010, Pazartesi
 
Uğur Makina’nın bağışlarıyla oluşturulan 4 gezici eğitim merkezinin işsizleri üç haftada meslek sahibi yaptığını söyleyen İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye’nin istihdam yarasına en hızlı ve en düşük maliyetlerle hazır giyimin sektörünün ilaç olabileceğini belirtti.
 
Gerek işsizlikle mücadelede iş ve gelir imkanı yaratmak gerekse hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak için geliştirilen İTKİB Gezici Eğitim Merkezlerinin sayısı sektörün önde gelen kurumlarının yaptıkları bağışlarla her geçen gün artıyor.
İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye’nin endüstriyel tekstil makineleri alanında önemli firmalardan Uğur Makine A.Ş’nin 4 gezici eğitim merkezinin donanımını üstlendiğini belirterek, böylece 2010 yılında eğitim alacak binlerce insana meslek kapısının açıldığını söyledi.
 
Hikmet Tanrıverdi plakettöreninde yaptığı konuşmada, her bir gezici eğitim merkezinde 15 makina, overlok, ütü ile eğitimde ihtiyaç duyulan tüm teknik ekipmanları bağışlayan Uğur Makina’nın önemli bir sosyal sorumluluk görevini yerine getirdiğini söyledi.
Türkiye’nin istihdam yarasına en hızlı ve en düşük maliyetlerle hazır giyimin sektörünün ilaç olabileceğini vurgulayan Tanrıverdi, şöyle devam etti:
 
YERİNDE EĞİTİM YERİNDE İSTİHDAM
 “Gezici eğitim merkezlerimiz tekstil ve hazır giyim endüstrisinin yaygın olduğu illerde meslek sahibi olmayan insanlarımıza üçer haftalık periyotlarla yerinde eğitim veriyor. Anadolu’da sanayi hamlesinin yolu mesleki eğitimden geçiyor. Bu merkezlerimiz hazır giyim sektörünün Anadolu’da gelişimine katkı yaparak ülke insanımızı bulunduğu yerde mesleki eğitimle tanıştıracak, 2010 yılında binlerce kişiyi meslek ve iş sahibi yapacak.”
 
Hikmet Tanrıverdi,40 yılı aşkın süredir Türk hazır giyim sektörünü yeni teknolojilerle tanıştıran ve  teknik ihtiyaçlarını karşılayan Uğur Makina’nın yaptığı bağışla önemli bir  misyonu yerine getirdiğini anlatarak, “Bu bağışlarla bir bakıma sektörden aldığını sektöre geri veren Uğur Makina Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ayık’a teşekkür ediyorum. Uğur Makina’nın bu bağışlarını bölge insanımızla buluşturacak gezici eğitim merkezleri, geleceğe umutla bakan insanlarımız için yepyeni bir yaşamın başlangıcını oluşturacak, Anadolu’ya iş ve aş umudu taşıyacaklar” dedi.
 
             Tel: 0216 577 04 00 – 577 04 01 Faks: 0216 577 04 02  
             time@timeiletisim.com                www.timeiletisim.com
             Işıklar Cad. Nergis Sok. No:6 Başak Sit. D11 ATAŞEHİR
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.