Turner Broadcasting Türkiye'ye deneyimli isim...

Haberler - 10 Kasım 2014, Pazartesi

gmjbTurner Broadcasting System Türkiye; Julya Berköz’ü Genel Müdür olarak atadı. Berköz; reklam satış ekibi dâhil olmak üzere, Turner’ın Türkiye’deki tüm ticari faaliyetlerini ve operasyonlarını Turner’ın yeni MENAT bölge yapılanmasına paralel olarak yönetecek.

Daha önce Show TV ve Kanal D’de Dış Kaynaklar Müdürlüğü ve Saran Medya’da Eğlence Grup Başkanı olarak çalışan Julya Berköz, yeni pozisyonuna sektördeki 20 yılı aşkın deneyimini getiriyor. Julya Berköz, Turner Broadcasting Systems MENAT- Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs Genel Müdürü olan Tarek Mounir’e doğrudan bağlı olarak çalışacak. Turner kanallarının ücretli tv platformlarında yer almasının yanında, ücretsiz yayın yapan Cartoon Network kanalının Reklam Satış, İçerik, Lisans ve diğer yardımcı gelirlerine odaklanacak.

Turner Broadcasting Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CNN International CCO’su Rani R. Raad bu atamayla ilgili olarak, “Julya’nın içerik ve dağıtımla ilgili tecrübesi Türkiye’deki marka portföyümüzü yönetmek için onu ideal tercih yapıyor. Türkiye çok hızlı gelişme kaydeden ve kilit öneme sahip büyüyen bir pazar ve Julya bu büyümeyi şirket faaliyetlerimize yönlendirmekte katkı sağlayacak. Gerek satın alma, kanal paketleri ve bunların platformlara dağıtımı gibi ticari faaliyetlerdeki kariyeri gerekse pazardaki deneyimi, operasyonlarımızı bir üst seviyeye taşırken bizim için eşi bulunmaz bir değer oluşturacak” yorumunda bulundu.

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.