Türkiye pazarında bir İtalyan devi!

Haberler - 22 Şubat 2018, Perşembe

Dünyanın en seçkin natürel dermokozmetik ürünlerini Türk tüketicilerle buluşturma hedefiyle yola çıkan Cortex Pharma, 82 yıldır ilaç sektöründe başarılı çalışmalara imza atan dünya devi Ganassini Group markalarıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. İlk etapta 1 milyon Euro'luk yatırım yapan Cortex Pharma, 5 yılsonunda dermokozmetik pazarından %25’lik pay almayı hedefliyor.  

Cortex Pharma, natürel dermokozmetik üretimi adına dünyanın en özel laboratuarlarında üstün teknolojiler kullanarak, büyük bir tecrübeyle üretim yapan İtalya'nın sektör lideri Ganassini Group bünyesindeki doğal dermokozmetik ürünleriyle Türkiye pazarında görücüye çıktı. Ganassini Group CEO'su Giuseppe Ganassini ve Cortex Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tolga Demirci'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında dünya ve Türkiye'deki dermokozmetik sektörü değerlendirilirken, ürünler hakkında da bilgilendirme yapıldı.
Cortex Pharma'nın hedefi; doğal güzelliği doğal içerikli ürünlerle korumak için ihtiyaç duyulan ve dermokozmetik tedavi desteği sunan markaları çatısı altında birleştirerek, 5 yılsonunda bu pazarın %25'ine sahip olmak. Pazara giriş yaptığı 2017 yılı Temmuz ayından bu yana hızlı bir büyüme kaydeden Cortex Pharma, 7 ayda Türkiye genelinde 200 eczaneye ulaştı.
alt
Cortex Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tolga Demirci:
"Havacılık sektöründen dermokozmetik sektörüne"

 
15 yıldır havacılık sektöründe global ölçekli bir firma olarak hizmet verdiklerini ve çok farklı bir sektöre giriş yaptıklarını anlatan Mustafa Tolga Demirci; "Cortex Energy, Cortex Aviation &Tourism olarak Türkiye başta olmak üzere, Rusya, İngiltere, Dubai ve Kıbrıs'ta bulunan ofislerimizle dünya üzerinde 2 bin havalimanında hizmet veriyoruz.  Cortex Pharma ile bizim için çok yeni ve farklı bir sektöre giriş yaptık. Ancak kendimize güveniyoruz. Çünkü arkamızda sektöründe lider olmuş, birçok ilke imza atmış büyük bir grup var. Konusunda uzman son derece profesyonel bir ekiple yola çıktık. 7 ay gibi kısa bir sürede de müthiş bir başarı ile Türkiye genelinde 40 ilde 200 eczanede ürünlerimizi tüketicilerle buluşturduk. Hedefimiz bu yıl sonuna kadar dermokozmetik satışı yapan tüm eczanelerde olmak" dedi.

"Cortex Pharma olarak sektörde yeni bir kulvar açıyoruz"

"Türkiye’deki kozmetik pazarının hacmi yaklaşık 3 milyar Dolar ve bu pazarın % 10’unu dermokozmetik ürünler oluşturuyor. Yaklaşık 250 milyon Dolar'lık bir hacme sahip olan sektörün her yıl % 15-20 aralığında büyüme gösterdiğini biliyoruz. Bu nedenle sektördeki büyüme potansiyeli pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Dermokozmetik sektörü sürekli gelişen ve büyüyen pazarların başında gelse de yüzlerce yerli ve yabancı oyuncu sayesinde rekabetin de yüksek olduğu bir pazar. Biz Cortex Pharma olarak, sahip olduğumuz markalarla bu pazarda yeni bir kulvar açıyoruz" diyen Demirci sözlerine şu şekilde devam etti:
"Biz ürünlerimizin yanı sıra verdiğimiz hizmet ve dermokozmetiğin gelişimine olan bakış açımız ile de ayrı bir kulvardayız. Türkiye'deki dermokozmetik sektörünü geliştirip daha ileriye götürecek, tüketicileri dermokozmetik ürünler hakkında bilinçlendirecek bir açılım getiriyoruz. Kurduğumuz "Uzman Yönetim Merkezi" sayesinde eczacıların genel olarak dermokozmetik ürünler hakkındaki bilgilerini tazeliyor, destekliyor, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri aktarıyoruz. Amacımız, eczanelerin kozmetik marketi olarak algılanmasını değil kişiye özel olarak en doğru ürün ve kullanım şekli hakkında bilgi alabilecekleri referans merkezleri haline getirmek."

“Türkiye’de yaklaşık 25 bin civarında eczane var. Bunlardan 2 bin tanesi dermokozmetik ürün satışı yapıyor. Düzenli olarak bu sektöre hizmet eden eczane sayısı ise 300 civarında. Cortex Pharma olarak şu ana kadar 40 ilde 200 eczanede varız. Bizi diğerlerinden ayıran en büyük özelliğimiz ise ürünlerimizin natürel olması. Bu yılsonuna kadar hedefimiz, tüm Türkiye’yi natürel dermokozmetik ürünlerimizle tanıştırmak. İlk olarak Sensilis, Sensilis Make Up, Rilastil, Cumlaude Lab, Comodynes ve BioClin markaları ile Türk pazarına giriş yaptık. 2020 yılına kadar ise Ganassini Group bünyesindeki toplam 10 markayı Türkiye’ye getirmeyi amaçlıyoruz." 

Ganassini Group CEO’su Giuseppe Ganassini:
“Türkiye pazarı bizim için heyecan verici”

 
Konuşmasında dünyadaki dermokozmetik sektörünün büyüklüğüne dikkat çeken Ganassini Group CEO’su Giuseppe Ganassini; “Global kozmetik pazarındaki büyüklüğün 2020 yılında 675 milyar dolar civarında olması öngörülüyor. Bunun yaklaşık % 10’u dermokozmetik sektörüne ait. Sektörün Türkiye’deki potansiyeli ise bizim için çok heyecan verici. Her yıl büyüme gösteren, rekabetin yüksek olduğu bir alan. Ancak bizim markalarımız; özelliği sebebiyle sektörde rakipsiz. Markalarımız sahip olduğu ürün çeşitliliği, tamamen doğal olan içeriği, tedavi edici özelliği, hassas ve sorunlu ciltler için özel olarak hazırlanan formülleri ile natürel yaşam felsefesine hizmet eden markalar. Doğa, doğallık, sağlıklı yaşam, gururlu yaşlanma grubumuzun var oluş sebebi. Gannassini Enstitü tam 82 yıl önce bu amaçla kuruldu. Biz üçüncü kuşak yöneticiler olarak aynı hedefle tüm dünyada 5 kıtada, 66 ülkede 15 binin üzerinde hastane ve klinikte tedavi edici ve tedaviye destek sağlayıcı dermokozmetik ürünleri olarak markalarımızı yaşatıyoruz ” dedi.
"Ganassini Group bünyesinde 17 marka bulunuyor"

"Bizler Ganassini Group'un dördüncü kuşak temsilcileriyiz. İlk kez 1870 yılında Biyokimya Profesörü Domenico Ganassini tarafından temelleri atılan laboratuvarlarımızda, dermokozmetik sektöründe kullanılan birçok etken maddenin icadı gerçekleşti. Bünyemizde 17 marka bulunuyor. Bu markalarla birlikte 40 yıldır İtalya'da lider konumdayız. Amacımız, 1870'den beri hiç değişmedi. Önceliğimiz her zaman doğayı korumak, doğallığı takip etmek, doğallığı yaşatmak oldu. Tüm markalarımız bu gerçekle büyüdü ve gelişti. Biz doğaya güveniyor ve onun gücüne inanıyoruz."
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.