Tecrübeli İsimlerden Yeni Bir Ajans...

Haberler - 19 Mart 2010, Cuma
Sektörün yeni firması HT Ajans çalışma hayatına, halkla ilişkiler, medya iletişim danışmanlığı, organizasyon yönetimi, televizyon program yapımcılığı ve yayıncılık konularında sağladığı hizmetler ile başladı.

A Ajans Basın Yayın ve Danışmanlık Şirketi bünyesinde oluşturulan ve başbakanlık sarı basın kartı sahibi profesyonel gazetecilerle çalışan  ‘’HT Ajans’’ın başına deneyimli gazeteci-yazar Hasan Taşkın geçti.
Günlük yayınlanan Ekonomi Gazetesi’nin de imtiyaz sahibi olan Hasan Taşkın, markanın kendi isminin baş harflerini vurguladığını belirterek, “10 yıl boyunca ’HT’ parafıyla (imza), Anadolu Ajansı’nda haberlerime imza attım. Bu marka ile artık gündemi sarsacak yeni kitap ve projeler hazırlıyoruz’’ dedi. Diğer bir amaçlarının da bilinmesi gereken başarılı çalışmaları habercilerin önüne koymak ve dolayısıyla halkın bilgisine sunmak olduğunu ifade eden Taşkın, uzun yıllar ulusal basında önemli haberlere imza atmış sarı basın kartı sahibi gazeteciler ile birlikte çalışacakları için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Taşkın, "HT Ajans’’ın, basın organizasyonlarının yanı sıra medya ilişkileri yönetimi, medya satın alma, TV programları hazırlama, program sponsor çalışmaları yürütme, kurumsal marka danışmanlığı, kurumsal yayıncılık ve kitap yayıncılığı yapacağını bildirdi.
 
HASAN TAŞKIN KİMDİR?
 
Hasan Taşkın, 1965 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Gazeteciliğe 1988 yılında Rizeliler isimli aylık derginin imtiyaz sahibi olarak başladı.
 
1992 yılında Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğünde muhabir oldu.
 
Taşkın, İstanbul’da 6.5 yıl önemli gündem haberleriyle dikkatleri üstüne çekti.
1998 yılında Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürlüğüne atanan Hasan Taşkın, burada da adli ve siyasi olaylarla ilgili önemli araştırma haberlerine imza attı.
 
Ekim 2000 tarihinde Anadolu Ajansı Van Bölge Müdürlüğünde görevlendirilen Taşkın, burada da terör ve araştırma haberleriyle gündem oluşturdu.
 
Aralık 2000 tarihinde Anadolu Ajansı Konya Bölge Müdürlüğü’nde görevlendirilen Hasan Taşkın, 2002 yılının Nisan ayına kadar Konya kaynaklı ekonomi ve siyaset haberlerine imza attı.
 
2002 yılının ikinci yarısında İstanbul’a dönen Taşkın, Yenişafak Gazetesi’nde araştırma ve inceleme haberleri ile gündem yarattı.
 
2002–2003 yılları arasında Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Taşkın, Sabah Gazetesi’nde de özel haberleriyle dikkat çekti. Sabah’tan ayrıldıktan sonra çalışmaya başladığı Nokta Dergisi’nde de, önemli kapak haberleri ile gündem oluşturdu.
 
Taşkın, 2008 yılında Bengütürk TV’de hafta içi her gün “Tam Saati” isimli programın 6 ay yapımcı ve sunuculuğunu yaptı.
 
Hasan Taşkın, sarı basın kartı sahibi olup, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Rize Vakfı üyesidir.
 
Taşkın, halen günlük olarak yayınlanan “Ekonomi Gazetesi”nin imtiyaz sahibi ve merkezi İstanbul’da bulunan Haberciler Derneği’nin Genel Başkanıdır. Ayrıca Türkiye Deprem Vakfı’nın yayın organı olan Deprem Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.
        
Taşkın, Wenice Kids ve MOL Mağazacılık A.Ş’nin İletişim Direktörlüğü görevini de yürütmektedir.

Hasan Taşkın’ın, “11.Başkomutan Abdullah Gül”, ” Şu Derin Devlet”, ” İsrail’in GAP senaryosu”, ” Kıskaç” , “Vatikan’ın Türkiye senaryosu”, “Demirel’in kara kutusu Orhan Keçeli” ve ‘’Şimdi Haberler” adında, yayınlanmış 7 kitabı bulunmaktadır.

www.molimaj.com

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.