TÜHÖP'e Genç İletişimciler Ödülü

Haberler - 4 Temmuz 2012, Çarşamba

TÜHÖPAltın Pusula genç iletişimciler ödüllerinden biri Kocaeli Üniversitesi adına yarışmaya katılan TÜHÖP kurucularından Uğur Ünal ve proje ortağı Furkan Şahin’in oldu.

Bu sene genç iletişimciler dalında altı farklı projeye verilen Altın Pusula genç iletişimciler ödülü, seçici kurulunun kararı uyarınca her sene farklı sayıda birbiriyle eşdeğerde projeye verilebiliyor. Bu sene 11’incisi düzenlenen ödül törenine proje konusuna getirdiği farklı yaklaşımla damgasını vuran “Likeİstanbul” Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne tarihinin ilk altın pusula ödülünü getirmeyi de başardı.

“İstanbul Markasının İletişiminin Dijital ve Sosyal Ortamlarda Yönetilmesi” konulu yarışmaya “Likeİstanbul” adlı projeleriyle katılan Uğur Ünal ve Furkan Şahin, katılan diğer projelerden farklı olarak İstanbul’a özel bir sosyal ağ kurdular. Kurdukları sosyal ağın bir diğer ilgi çekici noktası ise sitenin sloganıydı. “Sokağa Çıkaran Sosyal Ağ” tanımlamasını kurdukları sosyal ağın mottosu olarak belirleyen Ünal ve Şahin, “İstanbul’a dair sorulan bütün soruların en samimi cevaplarını” verme arayışıyla çıktıkları serüveni prestijli bir ödülle sonlandırdılar.

Kocaeli üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hasan Akbulut, dekan yardımcısı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü başkanı Doç. Dr. İdil Sayımer, bölümde bir ilke imza atan öğrencileriyle gurur duyduklarını ve bu başarının artarak devam etmesi için gereken bütün imkânları sağlamak adına çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

likeİstanbul; Sokağa Çıkaran Sosyal Ağ
Çalışmalarına İstanbul’la alakalı internet, dijital mecra ve konvansiyonel medyada aktif durumdaki her türlü yayını inceleyerek başlayan Ünal ve Şahin, insanlara İstanbul’a dair fikir veren birçok mecranın aslında reklam ve tanıtım ücretleriyle döngüsünü sağladığını, bu sebeple içeriklerin büyük kısmının “taraflı” olarak üretildiğini tespit ettiler. Bu noktadan hareketle, temel konsepti ve PR döngüsü Uğur Ünal tarafından hazırlanan, web ve dijital ortamlara adaptasyonu noktasındaki yaratıcı çalışmaları Furkan Şahin tarafından yapılan çalışmada insanların gerçek tarafsız fikirlerinin bir arada sunulduğu bir sosyal ağ yaratıldı. Ortaya çıkarılan bu sosyal ağın, hâlihazırda popüler olan bütün uluslararası sosyal ağlarla koordineli olarak çalışması planlandı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü yüksek lisans öğrencisi Uğur Ünal uzmanlığını “Sosyal Medya’da Bütünleşik Pazarlama İletişimi” hususunda tamamlamak üzeredir ve özel olarak “Yaratıcı Medya” alanında çalışmalar yapmaktadır.

Ali Yıldırım
TÜHÖP

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.