TEGV 15. Reklam Kampanyası ile Karşınızda

Haberler - 25 Ocak 2010, Pazartesi

 height=
15 yılda 1 milyon çocuğun hayatına dokunan ve onların hayatındaki değişimin önemli bir parçası olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı; 15. yılını Lowe İstanbul tarafından hazırlanan ve “çocukların hayatındaki değişimi” anlatan reklam kampanyasıyla kutluyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı çocukların kendilerini keşfetmelerini sağlıyor. Onların kendi yeteneklerinin ve güçlerinin farkında bireyler olarak topluma kazandırılması vakfın kuruluş amacı. İlköğretim çağındaki bu çocuklar kendilerini keşfederken yeni şeyler öğreniyor ve öğrenme sürecinin doğal sonucu olarak özgüven kazanıyorlar. Böylelikle TEGV, ilköğretim çağındaki çocukların hayatında kalıcı izler bırakıyor. Sayılmayı, sevilmeyi, araştırmayı, dostluklar kurmayı ve daha pek çok güzel şeyi belki de ilk kez orada öğreniyorlar. 

Vakıf bugün 85 noktada, 11 Eğitim Parkı, 55 öğrenim birimi ve 19 ateş böceği gezici öğrenim birimiyle eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum örgütü konumunda bulunmasına rağmen bununla yetinmiyor ve daha fazla çocuğa ulaşabilmek için sürekli çalışıyor. Çünkü bu ülkede küçük küçük dokunuşlarla keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca çocuk, milyonlarca cevher bulunuyor. 

İşte tüm bunlar TEGV’in ilköğretim çağındaki çocukların hayatlarına küçük dokunuşlar yapmasıyla gerçekleşiyor. 15. yıl reklam kampanyasının çıkış noktası da işte bu küçük dokunuşlar. TV ve basın kampanyasında kadrajı tamamlayan bembeyaz çizgiler; çocukların içlerinde bulunan ama keşfedilip ortaya çıkarılması gereken yeteneklerin ifadesi oldu. Ayakkabı boyacısı küçük bir dokunuşla pekala iyi bir baterist olabilirdi ya da odasında ders çalışan çocuk dünyaca ünlü bir basketbolcu. 

FilmPark yönetmeni Bahadır Karataş’ın yönettiği filmin çekiminde yaklaşık 70 kişilik bir ekip görev aldı. 15. yıl kampanyasının çekimleri İstanbul Balat ve Beşiktaş’taki mekanlarda gerçekleştirildi. Çekimleri iki gün süren reklam filminin castları tamamen Balat’lı ve TEGV ziyaretçisi çocuklar arasından seçildi. 

Film başarılı oyuncu Yetkin Dikincilerin sesi ve Ömer Özgür’ün özgün müziğiyle hayat bulurken, basın ilanlarının fotoğrafları yine özgün mekanlarda PPR İstanbul’un fotoğraf sanatçısı Erbil Balta tarafından çekildi.

Kampanya Künyesi:

 • Reklamveren : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı
 • Reklamveren Yetkilisi : Nice Garcia, Zeynep Gündüz İnceoğulları
 • Reklam Ajansı : LOWE İstanbul
 • Yaratıcı Bölüm Başkanı : Deniz Mukan
 • Yaratıcı Ekip : Tayfun Kısacık, Tuba Şamlı
 • Müşteri İlişkileri : Feza Turunçoğlu, Hande Yılmaz, Simge Kızıltan
 • Stratejik Planlama : Pelin Aydın
 • Prodüksiyon : Hülya Efe Toptaş
 • Yönetmen : Bahadır Karataş
 • Fotoğrafçı : Erbil Balta
 • Mecra : TV, Basın, Sinema

Deniz ÇİMEN
Medya Yönetmeni
Effect Halkla İlişkiler


Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.