Sihrin Fikrin Olsun

Haberler - 11 Eylül 2012, Salı

Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım KulübüYeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kulübü, 10 Eylül 2012′de “Sihrin Fikrin Olsun, Engelleri Sihirliyoruz!” sloganıyla yola çıkan engelli öğrencilerin sosyalleşmesi ve kampus yaşamının erişilebilir hale getirilmesi konulu üniversiteler arası proje yarışmasına sihirlerini gönderecek adaylarını bekliyor…

Üniversitelerdeki engelli öğrencilerin sosyalleşmesi sürecine katkı sağlayacak yeni çözüm önerileri geliştirilmesi ve üniversitenin engelli öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra bireysel gelişimlerine de katkı sağlayan bir kuruma dönüştürülmesini hedefleyen proje çok ses getirecek.

Yarışmaya katılmak için Türkiye’de lisans öğrencisi olmak yeterli. 31 Ekim 2012′de sona erecek olan yarışmanın kazananları Yeditepe Üniversitesi’nde 9 Kasım’da gerçekleşecek törenle açıklanacak.

“Sihrin Fikrin Olsun,EngelleriSihirliyoruz” proje yarışması sonucunda sihir kahramanlarının projeleri ve kulüp ekibinin de çalışmalarıyla 2012 – 2013 yılında fikirlerin Yeditepe Üniversitesi’nden başlayarak diğer üniversitelerin ve engelli derneklerinin iş birliğiyle uygulamaya geçirilmesi planlanıyor.

facebook.com/sihrinfikrinolsun
yeditepeprpclub@gmail.com 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.