Şehr-İ Aşk Eskişehir Aşkın Ve Sevginin Yeni Sembolü!

Basın Bültenleri - 11 Mayıs 2010, Salı
 
Son on yılda adeta baştan yaratılan, bu özelliği ile herkeste merak uyandıran Eskişehir; aşkın ve sevginin yeni şehri olmaya hazırlanıyor! “Şehr-i Aşk Eskişehir” sloganıyla yola çıkan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kentin bundan böyle aşkla ve sevgiyle özdeşlemesini hedefliyor.
 
“Yunus Emre eydür bunu bir dem aşksız olmayayım” diyen sevgi insanı Yunus Emre’nin yattığı toprağın şehri Eskişehir’in, aşk ve sevgi şehri olduğunu vurgulamak amacıyla Porsuk Nehri üzerinde bir ada oluşturuldu. “Şehr-i Aşk” konseptiyle aynı ismi taşıyan adanın da etkisiyle, Eskişehir’in birbirini seven herkesin ziyaret edeceği bir çekim noktası haline gelmesi amaçlanıyor
 
Eskişehir; parkları, tramvayı, deniz kumundan plajı, yüzme havuzları, senfoni orkestraları, tiyatro salonları, şehrin içinden geçen Porsuk Nehri’ndeki bot gezileri ile kentlilere yüksek yaşam kalitesi sunuyor. Türkiye’nin iki önemli üniversitesine sahip şehir;sunduğu tüm imkanlar ve genç nüfusuyla, öğrencilerin okumayı tercih ettiği şehirler arasında önde geliyor. Türkiye’nin farklı kentlerinden yetkililer şehri ziyaret ederek, Eskişehir’de gerçekleştirilen yenilikleri inceliyor, benzer çalışmaları kendi şehirlerinde uygulamanın yollarını arıyorlar.
 
“Şehr-i Aşk”adasının açılışı; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, kendine özgü yapısını bozmadan Avrupa kentleri seviyesine taşıdığı Eskişehir’in, aşk ve sevgiyle özdeşleştirilmesi temennisiyle;22 – 23 Mayıs 2010 tarihlerinde düzenlenecek bir tanıtım etkinliği ile gerçekleşecek.
 
 
 
Bilgi için: www.eskisehir-bld.gov.tr
 
Basın Bülteni
bkz.
Banu K. Zeytinoğlu İletişim
Aslı GÜNGÖR
aslig@bkziletisim.com

0 212 281 12 00
 
 
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.