Seçimlerde Basının Rolü?

Haberler - 4 Haziran 2018, Pazartesi

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, 6 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 14:00-16:00 arasında "Seçimlerde Basın ve Sosyal Medyanın Rolü: Haber Güvenilirliği ve Demokrasi" başlıklı bir panel düzenliyor.

Sosyal medyanın her zamankinden daha fazla gündemde ve etkin olduğu bir dönemde ve seçimler yaklaşırken bu konu katılımcılarıyla en ileri şekilde ele alınacak. Panelde küresel olarak sıklıkla gündeme gelen yalan haber, doğrulama, seçim güvenliği ve demokrasilerde medyanın rolü konuları deneyimli uzmanlar tarafından yaklaşan 24 Haziran seçimleri ekseninde tartışılacak. 

Panele konuşmacı olarak Teyit.org'un kurucusu Mehmet Atakan Foça, Doğruluk Payı Genel Koordinatörü Batuhan Ersun, Hürriyet Dijital Medya İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya, Journo.com.tr'den gazeteci Zeynep Yüncüler ve Facebook'tan Çağatay Pekyörür (online bağlantıyla) katılacaktır. Panel, Kadir Has Üniversitesi Cibali kampüsü, Cibali Salonu'nda gerçekleşecek.

Üniversite dışından da katılıma açık olan etkinlik için yenimedyaatolyesi@gmail.com adresine e-mail ileterek kayıt olunabilir.
alt

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.