Ramazan Bayramı NAR ile Bereketleniyor!...

Basın Bültenleri - 3 Eylül 2010, Cuma
Ramazan Bayramı NAR ile Bereketleniyor!...
 
NAR NATURAL & REGIONAL’ GURME KOLEKSİYONU’NDAN RAMAZAN BAYRAMI ÖNERİLERİ:  İNCİRLİ CEVİZLİ LOKUM VE AKİDE ŞEKERİ
 
Anadolu lezzetlerini, geleneklerini ve tükenmekte olan üretim deneyimini koruma altına alarak markalaştıran NAR Natural & Regional Ramazan Bayramı için gurme koleksiyonundan incirli cevizli lokum ve akide şekerini öneriyor!..
 
NAR NATURAL & REGIONAL İNCİRLİ CEVİZLİ LOKUMU
Geleneksel Türk lezzet kültürünün vazgeçilmez şekerlemeleri arasında olan lokum, kıvamını ve lezzetini kullanılan malzemelerden çok, ustanın hünerinden alır. Osmanlı döneminde ''boğazı rahatlatmak'' anlamında ''rahatü'I-hulkum'' olarak isimlendirildiği ve yemeklerden sonra sindirimi kolaylaştırmak amacıyla yenildiği bilinir. Yüzyıllar içinde Türk konukseverliğinin ayrılmaz bir parçası olan ikramların başköşesine kurulan lokum, günümüzün de eşsiz lezzetleri arasında yer alıyor.
 
NAR Natural & Regional’ın özel olarak incirli ve cevizli olarak sunduğu lokumu tazeliğini son parçasına kadar korumak üzere tasarlanmış özel kutusunda sunuluyor.
 
NAR NATURAL & REGIONAL AKİDE ŞEKERİ
Kökleri 16. yüzyıla kadar uzanan akide şekeri, Osmanlı İmparatorluğu'nda sadakati temsil ettiği için askeri törenlerde, düğün ve diğer kutlamalarda sıkça kullanılan bir simgeydi. Akide şekeri, çeşitli meyve ve yemişlerin şeker ile birlikte kaynatılmasıyla elde edilir, tek başına yenilebildiği gibi çay ya da kahvenin yanında lezzetli bir tatlandırıcı olarak da kullanılır.
 
Tüm doğallıkları ile Antep fıstığı, badem, fındık, ceviz, kahve, kakao, çilek, gül, tarçın, bergamot, mandalina, portakal, vişne, limon, nane, muz, ahududu, susam, nar ve nane limon çeşitleriyle NAR Natural & Regional tarafından zenginleştirilen akide şekeri, şık tasarımlı özel NAR kutusunda bir araya geliyor…
 
Geleneksel olanla doğal olanı bir arada sunan NAR’ın lokum ve akide şekeri koleksiyonunu diğer organik ve doğal ürünleri ile birlikte; NAR Natural & Regionalinternet sitesi www.nargourmet.com,  ATÜ Duty Free / İstanbul Atatürk Havalimanı, Armaggan / Nişantaşı, Antre Gourmet / Cihangir, Maslak Mutfak Sanatları Akademisi / Material, Park Peynir / İstinye Park, Swiss Gourmet / İstanbul ve İzmir Swiss Otel, Moda Manavı / Moda, Kozyatağı - Ulus ( Gourmet Garage) - Etiler -Kavacık - Kemerburgaz Şütte’lerde ve Zeytinhane/Ankara’da bulabilirsiniz…
 
Ramazan Bayramı NAR ile bereketleniyor!...
 
www.nargourmet.com

 
Bilgi ve İletişim
 
Nar Gourmet
216)  314  36 80 – 81  Dilşad Ömür Eker                                                   

On İletişim         
(212) 291 18 48               
İpek Özgüden Özen                                                  

ipek.ozguden@oniletisim.com

                       
NAR HAKKINDA
Merkezi Amerika Birleşik Devletleri ve şubesi İstanbul / Türkiye’de olmak üzere faaliyet gösteren Good Foods, Inc. şirketi, tescilli markası olan NAR ile Anadolu’nun doğal ve bölgesel ürünlerini, bu ürünlerin saflığına, özelliğine ve değerine yakışan bir üretim ve paketleme anlayışıyla sunarak benzersiz doğasıyla bu ürünleri yetiştiren zengin ve çeşitli Anadolu toprağı ve iklimi ile beslenen sağlıklı Akdeniz mutfak kültürünü tüm dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.
 
Good Foods, Inc. – NAR’ın özel seçimi ve kontrolü altında tamamen doğal ve organik koşullarda ekilen, bakımı yapılan, bölgesine göre ayrı ayrı toplanan ve işlenen ürünler, öz değerlerine yakışır, zevkli ve farklı ambalajları ile Anadolu kokan bir değere sahiptir. Birbirinden özel NAR ürünlerinin, üretiminden ambalajlanmasına kadar her bir aşaması T.C. Tarım Bakanlığı ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalandırma kuruluşları tarafından denetlenmiş ve belgelendirilmiştir.
 
2 yıllık AR-GE çalışması sonunca oluşan NAR, lezzetseverler ile ilk buluşmasını 2009 yılı Temmuz ayında Çeşme / Alaçatı’da düzenlediği “Ege Lezzetleri Sergisi” ile yapmıştır. Türkiye’deki perakende satışlarına 2009 Ekim ayında NAR Gourmet internet sitesinden www.nargourmet.com başlamıştır. Gurme mağazalar, havalimanları ve NAR Gourmet internet sitesi yurtiçindeki başlıca satış noktalarıdır. NAR, 2010 yılında Amerika satış ayağını açmayı hedeflemektedir. 
 
NAR, sahip olduğu ürün gamı ve paketleme anlayışı ile sektördeki diğer firmalara göre farklılaşmıştır. Her yıl yenilenecek ve genişleyecek ürün gamı ile farklı lezzet arayan lezzet tutkunlarına en iyi kalitede hizmet vermeyi, hem yurt içinde hem de yurt dışında Türk kültürünü ve geleneksel tatlarını paylaşmayı misyon edinmiştir. 
 
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.