Peter Fiskt'ten İnovasyon Tavsiyeleri...

Haberler - 27 Ekim 2014, Pazartesi

Peter
Dünya boya sektöründeki yeni trendlerin ve teknolojilerin uzman sunumları ile aktarıldığı uluslararası katılımlı paintistanbul2014 Kongresi’nde, sektörün geleceğine yön verecek inovatif gelişmeler masaya yatırıldı. Pazarlama dehası olarak nitelenen, yazar, aynı zamanda dünyanın en büyük şirketlerine strateji danışmanlığı da yapan Peter Fisk, kongrede katılımcılara zihin açan bir sunum yaptı.


Sınırların ortadan kalktığı, kuralların yıkıldığı ve inanılmaz bir değişimin yaşandığı bir dönemde olduğumuzu vurgulayan Fisk, bunun aynı zamanda girişimciler ve şirketler için yeni iş fırsatları ve kazanma yolları yarattığını söyledi.
Herkes gibi düşünerek inovatif olunamayacağını belirten Peter Fisk, hangi sektörde olursa olsun şirketlerin, müşterinin gözünden ve daha geniş bir perspektifle bakmaları gerektiğinin altını çizdi. İnsanların yaşam standartlarını yükseltecek sayısız yeni ve iyi fikrin var olduğunu, bunları keşfetmeyi başaranların gelecekte oyunun kazananları olacağını ifade etti.

Fisk aynı zamanda son kitabında yer alan farklı düşünerek oyunun kurallarını değiştiren inovatif şirketlerden örnekler verdi ve Henry Ford’un hayali olan uçan otomobilin bile artık bir hayal olmaktan çıktığını, ticarileşmesi için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.