Online Sertifika Programı başlıyor...

Haberler - 28 Şubat 2017, Salı

akuzemGünümüzde mecraların çeşitlenmesi; dijital pazarlama alanına yapılan yatırımların artması, mobil ticaretin büyük bir ivmeyle farklı formlara bürünmesi ve karmaşık ileti ağının çağdaş bütünleşik pazarlama iletişim yöntemleriyle yönetilmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle sektörde pazarlama ve iletişimin her yönünü bilen sosyal medya yöneticilerine duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKUZEM), diploma programlarında uygulanan uzaktan öğretim teknolojisini, dijital pazarlama alanında kendilerini geliştirmek isteyen ancak çalışma, eğitimin verildiği şehre uzak olma vb. engellerden dolayı düzenli olarak kampüse gidemeyenlerin yararına sunmayı planlayarak sosyal medya sertifika eğitim programının ikinci dönemine başlıyor.

Programda yalnızca teori ya da uygulama bilgilerini sunmak yerine, Akdeniz Üniversitesi'nin sahip olduğu bilimsel bilgi birikimini sunacak akademisyenler ile sektörde birçok başarıya imza atmış, farklı alanlarda ödülleri olan profesyoneller bir araya geldi.

Programı tamamlayan kursiyerler;
  • Pazarlama iletişimi, itibar ve kriz yönetimi, kurumsal iletişim yönetimi alanında bilimsel yeterliğe sahip olacak.
  • Başka herhangi bir sertifika programında edinemeyeceği Bilişim ve Sosyal Medya Hukuku’na ilişkin genel esaslar hakkında akademik yeterliliğe sahip olacak.
  • Dijital kampanya tasarımının Aaşamalarını öğrenerek kampanya tasarlayacak.
  • Yalnızca dersleri izleyerek sertifika almak yerine online sınav uygulamasıyla bilgilerini sınayacak.
  • Sektördeki son gelişmeler, başarılı uygulamalar, krizler, ödül getiren projeler hakkında bilgi sahibi olacak.
  • Dönem bitiminde uzman eğitmenlerin danışmanlığında dijital kampanya tasarlayacak ve uygulayacak.
Detaylı bilgi için: 
http://akuzem.akdeniz.edu.tr
 

Meltem Okatan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.