Offprint İkinci Yaşını Kutluyor

Haberler - 13 Ekim 2012, Cumartesi

Alışılmışın dışında röportajlar ve fotoğraf çekimleriyle dikkat çeken, biri gazetecilik diğeri fotoğrafçılık mezunu yetenekli iki gencin hayata geçirdiği online müzik dergisi Offprint ikinci yaşını kutluyor.

Periyodik bir aralıkla yayın yapma kaygısı gütmeyen Offprint, amatör ruhla profesyonel işler çıkaran Cem Kayıran ve Faruk Geyran'dan oluşuyor. Röportajları iletişimci Cem Kayıran yaparken, fotoğraf ve video gibi görsel çalışmaları Faruk Geyran gerçekleştiriyor.
Offprint Faruk Geyran

"Offprint'in diğer müzik sitelerinden farkı, röportajların içeriğinde ve sunum biçiminde saklı"
 
Alışılmışın dışında röportajlar ve fotoğraf çekimleri yapan Offprint, yurt dışından gruplarla “Online Konuşmalar” adı altında birçok röportaja imza atarken, “Broadcast” serisinde de müzisyenlerle video röportajlar gerçekleştiriyor.

İlk yaşını 2011 sonbaharında düzenlediği Talbot / Orchestra Volatile konseriyle kutlayan Offprint, Estonyalı doom/sludge ikilisi Talbot’un, ilk İstanbul konserine ev sahipliği yapmış oldu.
Yeni projeleri yoğun bir tempoyla sürdüren Offprint, ikinci yaşını bir albüm çalışmasıyla kutlamaya hazırlanıyor. Offprint'in kuratörlüğünde seçilen 13 farklı grubun, Replikas'ın 2002 tarihli albümü 'Dadaruhi'deki 13 şarkıyı kendince yorumladığı albüm, çok yakında Peyote Müzik etiketiyle yayınlanacak.
Offprint Faruk Geyran
Online müzik dergisi Offprint'i daha önce duymamış, röportaj ve fotoğrafları görmemiş olanlar için; www.offprint.net

Halklailiskiler.com.tr

Şahnur Karaağaç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.