Nestlé Çikolata Mükemmeliyet Merkezi Açıldı

Haberler - 16 Eylül 2009, Çarşamba
Nestlé, çikolata alanında uzmanlığını daha da güçlendirecek Çikolata Mükemmeliyet Merkezi’nin (Chocolate Centre of Exellence) açılışını yaptı. 7 Eylül’de İsviçre’nin Broc kentinde gerçekleştirilen açılışa; İsviçre Ekonomi Bakanı Doris Leuthard’ın yanı sıra Nestlé Dünya Başkanı Paul Bulcke de katıldı. Merkez, 25 milyon İsviçre Frangı değerinde bir yatırımla hayata geçirildi.
NestléNestlé’nin çikolata üretim geleneği ve premium çikolata segmentindeki öncülüğünü güçlendirecek olan Çikolata Mükemmeliyet Merkezi; kakao çekirdeği konusunda uzman bilim adamlarından duyusal uzmanlara, paketleme tasarımcılarına ve tüketici uzmanlarına kadar uzanan bir Nestlé uzmanlar ekibini bir araya getiriyor. Ekip; Pierre Marcolini, Tristan Carbonatto ve Roger von Rotz gibi bağımsız çikolata uzmanlarının da yaratıcı katkılarından yararlanıyor.
Çikolata Mükemmeliyet Merkezi, Nestlé’nin 28 merkezden oluşan ve tüm dünyada yaklaşık 5000 kişinin görev yaptığı araştırma ve geliştirme ağının bir parçasıdır. Bu merkezlerden birçoğu çikolata ve kakao alanındaki araştırmalara katkıda bulunuyor.
 
Nestlé’nin çikolata satışının yüzde 70’i yerel markalardan geldi
Nestlé’nin Çikolata Mükemmeliyet Merkezi’ne yaptığı 25 milyon İsviçre Frangı değerindeki bu yatırımı, çikolata sektörüne verdiği stratejik öneme işaret ediyor.  2008 yılında yüzde 7,6 oranında bir organik büyümeyle Nestlé, çikolata alanında 9,8 milyar İsviçre Frangı değerinde satış gerçekleştirdi. Kit Kat gibi küresel markalar 1 milyar İsviçre Frangı’nı aşan bir satışa ulaşırken, Nestlé’nin çikolata satışlarının yüzde 70’i yerel markalardan elde edildi. Kategori ortalamasının üstünde büyüyen premium ve lüks çikolata segmentinde Nestlé, bitter çikolatada lider durumdadır. Ayrıca Nestlé Noir, Perugina, Cailler ve Nespresso gibi premium markalarıyla tanınıyor.

Seda Durmuş
Effect Halkla İlişkiler
0216 474 00 04

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.