MixxAwards 2014 jürisi belli oldu!

Haberler - 19 Aralık 2014, Cuma

mixxIAB Türkiye‘nin düzenlediği, dijital reklamların ödüllendirildiği en büyük organizasyonlardan biri olan MixxAwards Türkiye 2014‘e başvurular sürerken, yarışmanın jüri üyeleri belli oldu. Jüri başkanlığını Neslihan Olcay’ın üstlendiği, dijital dünyanın nabzını tutan en prestijli yarışma olan MixxAwards Türkiye, her yıl olduğu gibi bu sene de; dijital reklamları hedef-sonuç ilişkisiyle incelemeyi, yaratıcı düşünceyi performansla birlikte değerlendirmeyi, başarı sağlayan ajans ve reklam verenleri uluslararası arenalarda da teşvik etmeyi hedefliyor.
 
Yarışmanın jüri üyeleri;
 
Neslihan Olcay, Maxus  - Jüri Başkanı
Aylan Özusta, VivaKi Türkiye
Boğaç Göncü, Sahibinden.com
Burcu Sarar, V forViral
Cüneyt Devrim, Project House
Elif Emiroğlu, MondelezInt. Türkiye
Erkan Saka, İstanbul Bilgi Üniversitesi
IşıltanKökdemir, Doğuş Yayın Grubu
Neslihan Mesutoğlu, Turkuvaz
Nevgül Anbarlılar, Yıldız Holding
Onur Çakı, Lowe İstanbul
Rima Erdemir, MedyaNet
Selçuk Büyükbayrak, Publik
Serhat Yıldırım, Finansbank
SertanEratay, Turkcell
Tunç Berkman, Vestel
Uğur Şeker, Dijital Büro İstanbul
Zeynep Dipçin Akdoğan, Eti
Zeynep Taptık Bilgen, Netcom Medya 

Bu sene 5. yılını kutlayan ve her geçen yıl artan katılımlarla hızla büyüyen MixxAwards  Türkiye 2014’ün son başvuru tarihi ise 9 Ocak 2015. Yarışma için 9 Ocak’a kadar www.mixxawards-tr.org üzerinden başvuru yapılabilecek. Başvuruların ön elemeleri ise 16- 26 Ocak tarihleri arasında, ana jüriyle birlikte IAB Türkiye üyelerinden birer kişinin katılımıyla internet ortamında gerçekleşecek. Ön elemenin ardından, 30-31 Ocak tarihlerinde yapılacak olan ana değerlendirmenin sonunda finale kalan yarışmacıları ana jüri değerlendirecek.
 
MixxAwards’un bu yılki tanıtım teması “Dijital Masal Anlatmaz”… Geçen sene olduğu gibi yine Karbonat tarafından yürütülen kampanya ile dijital reklamların sonuç odaklı olmasının altı çiziliyor. Kampanyanın temasını yansıtan çizimler de ünlü karikatürist Kutlukhan Perker tarafından hazırlanıyor. Sahibinden.com ve Turkcell Superonline’ın lider destekçi, MedyaNet’in başarı destekçisi olarak yer aldığı yarışmanın ödül töreni 18 Şubat 2015′te FourSeasons Bosphorus’ta yapılacak. 
 
Lider Destekçiler: Sahibinden.com, Turkcell Superonline
Başarı Destekçileri: MedyaNet
Canlı Yayın Sponsoru: Pozitif TV
Katkıda Bulunanlar: Gramofon, İltek, Karbonat, Project House, YouthRepublic
 
Mixx’te ödül kazanan çalışmalar hakkında bilgi almak için MixxAwards Türkiye 2013 Jürisi’nin katkılarıyla hazırlanan Mixx İç görü Raporu’nu (www.mixxicgoruraporu.org) inceleyebilir, başvuru kurallarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için MixxAwards Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.