Mesleğimin farkında Ol!

Haberler - 26 Aralık 2017, Salı

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı bünyesinde faaliyet gösteren İAÜ PR Atölyesi öğrencileri, Türkiye’de ilk kez bir öğrenci topluluğu olarak halkla ilişkiler mesleğinin algı sorunu ile ilgili meslek farkındalığı projesi başlattı.
alt 
Projenin ana problemini orta ve küçük ölçekli işletmelerin halkla ilişkiler mesleğinin farkında olmayışı, toplumda mesleğin pazarlama, sekreterlik, danışma görevlisi gibi başka mesleklerle karıştırmaları oluşturuyor.
Mesleğin farkında olanların ise yanlış tanımlaması ve meslek uygulayıcılarını yanlış pozisyonlarda görevlendirmeleri büyük sorun teşkil ediyor. Bu sebeple İAÜ PR Atölye öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Deniz Akbulut danışmanlığında ilk etapta halkla ilişkiler sektörüne ve kamuoyuna açık mektup yazarak destek istediler. Bunun dışında senaryolar eşliğinde amatör skeçler hazırlayan öğrenciler hazırladıkları video ve görsellerle halkla ilişkiler mesleğinin ne olmadığını anlatmaya çalıştılar.
Program bünyesinde görev yapan diğer öğretim üyelerinin de görüşlerini alan öğrenciler yönettikleri blog ve sosyal medya hesaplarından “Mesleğimin Farkında Ol” sloganıyla kamuoyuna seslendiler. Bu şekilde sektörde gündem oluşturmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlayan öğrenciler önümüzdeki günlerde projenin ikinci etabında sektör profesyonellerinin desteklerini paylaşacaklar.


http://halklailiskiler.com.tr/Meslegimin_Farkinda_Ol-1514305446..php

Blog: www.iaupratolyesi.wordpress.com
Facebook: www.facebook.com/iaupratolye
Twitter: www.twitter.com/iaupratolyesi
İnstagram: www.instagram.com/iaupratolye

 
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.