London IOOC'den Egemden'e ödül

Haberler - 17 Temmuz 2020, Cuma

33456Türkiye'nin en büyük sıvı yağ üreticisi Savola Gıda, dünyaca ünlü zeytinyağı yarışması London International Olive Oil Competition'da Egemden Natürel Sızma Soğuk Sıkım ile kalite kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. 2018 senesinde yine aynı yarışmada Ümit Ünal tarafından tasarlanan Gurme Seri Şişeleri ile dizayn kategorisinde ödül alan Egemden, bu sefer de kalitesi ile bir çok zeytinyağı arasından öne çıkarak ödüle ulaştı.

Dünyaca ünlü ve Avrupa'nın en büyük ve prestijli zeytinyağı yarışması olan London IOOC'de, dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız uzmanlardan oluşan 60'ın üzerindeki jüri üyesi yüzlerce zeytinyağını değerlendirdi. Egemden Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı, tüm zeytinyağları arasından sıyrılarak kalite kategorisinde bronz ödüle layık görüldü.

Gurme Seri uluslararası birçok ödülün sahibi

Başarısını uluslararası arenalarda kazandığı ödüllerle kanıtlayan Egemden, Ümit Ünal tasarımlı Gurme Seri Cam Şişeleri ile 2019 yılında dünyanın en büyük tasarım yarışması If Design Ödülleri'nde 6.375 rakip arasından birinciliği elde etmişti. 2018 yılında ise Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri'nde 2 Altın Ödül'e, Avrupa'nın en prestijli yarışması olan London IOOC'da da ambalaj kategorisinde "Platinum", inovasyon kategorisinde"Silver" ve total imaj kategorisinde "Gold" ödüllerine layık görülmüştü.

Ayvalık ve çevresi olarak bilinen Kuzey Ege'de yetiştirilen zeytinlerden elde edilen Egemden Gurme Lezzetler Serisi, eşsiz tatlar arayan zeytinyağı severler için; Erken Hasat, Organik ve Soğuk Sıkım çeşitleri ile özenle şişelendi ve raflarda yerini aldı.

Türkiye'nin lider sıvı yağ markalarını bünyesinde bulunduran Savola Gıda'nın çatısı altında; Yudum, Sırma, Egemden, Cielo, Brillo ve Afia markaları yer alıyor. Sıvı yağ pazarındaki başarısının yanı sıra uzun yıllardır Türkiye'de zeytinyağ kategorisinin en uzman üreticilerinden biri olan Savola Gıda senelerdir üst üste ülkenin en büyük markalı zeytinyağı ihracatçısı olmanın gururunu yaşıyor.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.