Leo PR'a yeni lider ve global müşteri!

Haberler - 13 Temmuz 2017, Perşembe

Artanç Savaş1999 yılında Leo Burnett tarafından kurulan Leo PR’ın liderliğine deneyimli iletişimci Artanç Savaş getirildi. Savaş, yeni rolünde Publicis One Türkiye Kreatiften Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Özlem Öğüt’e raporlayacak.
 
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan Artanç Savaş, ardından Galatasaray Üniversitesi’nde Avrupa Birliği üzerine yüksek lisans yaptı. Savaş, bu dönemde 10’u aşkın ülkede siyaset bilimi, kriz yönetimi, arabuluculuk ve insan hakları konularında eğitim programlarına katıldı.

Gazeteciliğe Sabah Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde başlayan Savaş, daha sonra aynı gazetenin Haber Merkezi’nde editörlük, Ek Yayınlar Servisi’nde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı. Kariyerine Haberturk.com’da köşe yazarı olarak devam eden Savaş, ardından iletişim sektörüne geçiş yaptı.

İngiltere merkezli global iletişim danışmanlığı ajansı Grayling’de görev yapan Savaş, hızlı tüketim, finans, teknoloji, turizm ve perakende başta olmak üzere farklı sektörlerde birçok markaya stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti sundu. Savaş, son olarak Grayling’in Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Müşteri Grubu Direktörü olarak global markaların iletişim ve sosyal medya stratejilerinden sorumluydu.

Diğer yandan Leo PR, Savaş’ın katılımıyla müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok markaya danışmanlık hizmeti veren Leo PR, global konaklama sektörünün lider firmalarından Hilton Worldwide ile el sıkıştı. Leo PR, firmaya kurumsal iletişim, medya ilişkileri ve kriz yönetimi konularında danışmanlık verecek. Hilton’un ‘Odaklı Hizmet’ kategorisindeki markaları ile de ayrıca anlaşmaya varan Leo PR, bu kapsamda Hampton by Hilton ve Hilton Garden Inn markalarının Türkiye’deki iletişim faaliyetlerini yürütecek.
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.