Kenan Şanlıer Son Yolculuğuna Uğurlandı

Köşe Yazısı - 30 Kasım 2010, Salı
Editöre Not: Kaan Öztamur
 
Anadolu Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Kenan Şanlıer, rektörlük önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Geçtiğimiz cumartesi günü evinde rahatsızlanarak hayata veda eden Şanlıer için Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen törene, ailesi ve çalışma arkadaşları pek çok üniversite çalışanı katıldı. Şanlıer ailesinin taziyeleri kabul ettiği tören,  Uzman Nebiye Ak Özaydemir tarafından Şanlıer'in biyografisinin okunmasıyla başladı. 
 
Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca:
‘Kenan’ı Yaşamak Çok Güzeldi’ 

 
Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca şöyle konuştu: Eskişehir basınında belki 13 yıl çalıştı ama 35 yıldır Eskişehir basının içindeydi. Kenan gerçekten bir öğretici, bir öğretmen olarak Eskişehir basınına da büyük hizmetler yaptı. En son kendisini 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı’nda gördüm, en son sözü şuydu: "Şurada 5–6 kişi kaldık. Gelin, bir hatıra fotoğrafı çekelim.” Bugün Anadolu Gazetesi’nde o hatıra fotoğrafını gördüm. Üzüntümüz büyük. Hepimizin başı sağ olsun".
 
Rektör Prof. Dr. Davut Aydın: ‘Her Görevi En İyi Şekilde Yapmıştır’ 
 
 Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Kenan ŞanlıerSon olarak söz alan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ise Kenan Şanlıer’in çok iyi bir görev adamı olduğunu belirtti. 1980 yılından beri Şanlıer’i tanıdığını söyleyen Prof. Dr. Davut Aydın şöyle konuştu:  "Hepimizin başı sağ olsun. Kenan’ı Sanayi Odası’nda bir toplantıda tanıdım. Tam 30 yıldır beraberiz, çok iyi bir dost, çok iyi bir arkadaşımızdı. Çok iyi bir insanı kaybettik, gerçekten de içimiz yanıyor. Kenan iyi bir görev adamıydı. Verilen her görevi en iyi şekilde yapma çabası içindeydi.  Aidiyet duygusu son derece yüksek bir arkadaşımızdı. Bir annenin evlatları için gösterdiği özveriyi ve fedakarlığı inanın Anadolu Üniversitesi için göstermiştir.  Bundan birkaç ay önce emekli olmak için geldi. Kendisine ihtiyacımız olduğunu söyledik ve koordinatör olarak görev almasını söyledik. Kırmadı, üstlendi ve yeni projeler ve yeni heyecanla işe başlamıştı. Geçtiğimiz hafta cuma ve cumartesi günleri yoğun geçen organizasyonlarımız vardı. Anayasa Mahkemesi Üyeleri, Rektörler, buradaydı. En son AKM’de yapılan Halk Bilim Araştırmaları Merkezi Halk Dansları Ekibi’nin gösterisinden sonra onu gelen misafirlerle tek tek tanıştırdım. Üyeler, rektörler kendisine teşekkür ettiler. En son yarın saat 18.00 için randevulaşmıştık.  Ama kısmet olmadı. Hepimizin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın, acımız büyük, Kenan seni hiç unutmayacağız"
 
Kaan Öztamur
Anadolu Üniversitesi İletişim Bölümü
Halklailiskiler.com.tr Jr. Muhabiri
kaan@halklailiskiler.com.tr

3827 kez okunmuş Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.