"Kadınların Rönesansı" yayında...

Haberler - 7 Mart 2019, Perşembe

456723 ülkede, 46 farklı milletten kadının çalıştığı Rönesans Holding, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel olarak, dünyanın farklı coğrafyalarındaki şantiyelerinde çalışan kadınların yer aldığı bir video hazırladı.

“Kadınların Rönesansı” başlığıyla yayınlanan filmde Rönesans çalışanları, “İşini tutkuyla yaptıktan sonra, kadın veya erkek olmanın bir farkı yok!” mesajını veriyor.Rönesans Holding’in 8 Mart Kadınlar Günü videosunda, -50 dereceden +50 dereceye, dünyanın en zorlu coğrafyalarında birbirinden zorlu projelere imza atan kadınlar başrolde.

“BENCE ARTIK ALIŞMALILAR”

Dünya Bankası Grubu üyesi IFC’nin ortağı olarak, şantiyeler başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde kadın çalışan sayısını yükseltmeye odaklanan Rönesans, son 1 yıldaki başarısını özel bir video ile kutladı. Dünyanın farklı bölgelerinde kadın çalışan oranını %15 oranında artıran şirket, inşaat ve gayrimenkulün erkek egemen sektör olma tabusunu yıkmak üzere yola çıkarken, “İnşaat kadın işi değil” söyleminin de aksini ortaya koyuyor. Rönesans, videonun sonunda yer alan “Bence artık alışmalılar” söylemiyle şantiyedeki kadın çalışan sayısını önümüzdeki dönemde daha da artıracağının da sinyallerini veriyor.

Video https://www.youtube.com/watch?v=4drpZoShFvg bağlantısından izlenebiliyor.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.