KİD Akademi'nin ilk sertifika programı başlıyor!

Haberler - 2 Nisan 2019, Salı

89645312Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Reboot Stratejik Planı çerçevesinde değişen çağı yakalamak, üyelerinin mesleki becerilerini geliştirmek ve iletişim sektörüne ivme kazandırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda KİD Akademi'nin ilk sertifika programı "KİD Pro Class" 6 Nisan'da Levent Kolektif House'da başlayacak ve 8 hafta sürecek. 8 ana eğitim ve 36 farklı konu içeren program 56 ders saatinden oluşuyor. KİD Pro Class eğitiminin benzerlerinden en büyük farkını; eğitim içeriğinin mesleki deneyimleri ortalama 25 yıl olan, eğitimci lisansı sahibi, 13 kurumsal iletişim yöneticisi tarafından tasarlanması oluşturuyor.

KİD Pro Class'ta eğitim konuları İK'dan satışa, üretimden pazarlamaya kadar her alan ve deneyim seviyesine uygun bir içerikte hazırlandı. Lider iletişiminden, hikâye anlatıcılığına, dijital iletişimden sosyal etki yönetimine dek 8 alanda 36 farklı konuyu içeren eğitim modülü, KİD'in ilgili birimlerince 1 yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılarak dizayn edildi. Yeni nesil eğitim tekniklerine uygun, deneyimi ve gerçek vaka analizlerini esas alan, interaktif bir formatta verilecek eğitimler; aralarında Şule Yücebıyık, Fatma Çelenk, Alp Met, Ayşenur Aydın, Figen Tahiroğlu Würsching gibi isimlerin olduğu 13 meslek profesyoneli tarafından katılımcılara aktarılacak.

896452
İşine farklı perspektiften bakmak isteyen iletişimciler başta olmak üzere, iletişimi bir kariyer gelişim alanı olarak belirleyen tüm profesyoneller KİD Pro Class eğitimine katılabilir. Sınırlı sayıda kontenjana sahip sertifika programı için gerçekleştirilecek başvurularda, KİD üyeleri ve üye kurum çalışanlarına özel fiyat ve öncelik imkânı sunulacak. 6 Nisan'da başlayacak eğitimler hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları için http://www.kid.com.tr/kid-sertifika-programi.aspx linkinden bilgi alınabiliyor.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.