KHAS İletişim Fakültesi Dekanı kim oldu?

Haberler - 12 Mart 2018, Pazartesi

alt2010 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve 2010 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarım Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, İletişim Fakültesi Dekanlığına getirildi. Dekanlık görevini Prof. Dr. Sevda Alankuş'tan devralan Prof. Dr. Kahraman, Üniversitenin Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaya da devam edecek.

Dekanlık devir teslim töreninde 2014 yılından beri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Sevda Alankuş'a katkı ve çabaları için teşekkür eden Prof. Dr. Kahraman, "Amacımız başarılı olan bir fakülteyi daha da başarılı bir noktaya taşımak. Bu bir zorunluluk. Bugünkü dünya bir iletişim dünyası. İletişim teknolojileri her an değişiyor. Yenilikler bizi de güncel olmaya ve kendimizi yenilemeye itiyor. Ayrıca iletişim konusu geniş ve büyük bir alan. Sosyal bilimler alanının hemen tüm disiplinleriyle ilişkisi var. Biz de fakültede disiplinler arası, canlı, üretken, katılımcı ve kesinlikle yaratıcı ve yenilikçi bir model uygulayacağız. Bunu tüm fakülte hep birlikte yapacağız." şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Kahraman, Dekanlık görevinin yanında İletişim Fakültesi'nde Politik Kuram, Türkiye Politikaları, 1960 Sonrası Türkiye'de Sanat, Türkiye'de Toplumsal Düşünce, 1960 Sonrası Türkiye Politikaları, Çağdaş Sanatta Kavramlar ve Tartışmalar, Modernden Çağdaşa: 20. Yüzyıl Sanat Analizi, Bakış-Temsil-Sinema: Yeni Politikalar-Yeni Sinema derslerini vermeye devam edecek.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.