İstanbul'a insan odaklı deneyim ajansı...

Haberler - 21 Nisan 2015, Salı

İnsan odaklı deneyim ajansı Nurun, şimdi İstanbul'da.Nurun İstanbul, Publicis Worldwide’ın dünyadaki ana dijital ajansı olan Nurun’un Türkiye operasyonu. Genel Müdür Elif Tözge liderliğinde, farklı disiplinlerden gelen 30 kişilik bir ekipten oluşan ajans, 20 Nisan’da Nurun İstanbul olarak hizmet vermeye başladı.
 
Nurun İstanbul, Türkiye’de ‘insan odaklı deneyim’ ajansı olarak fark yaratacak ve sahip olduğu global uzmanlıkla markaların kendi alanlarında değişime öncülük etmelerini sağlayacak. Ajans, İstanbul’da ING Bank, Nestle, Anadolu Efes, Beymen Club gibi müşterilere hizmet verirken, globalde ise Apple, Coca-Cola, Heineken, L’Oreal, Nestle ve Tesla Motors gibi önemli markalara hizmet veren bir network’ün parçası olacak. Global ölçekte Nurun, 14 ülkede, 30 ofiste konusunda uzman 4000 kişilik bir ağa sahip. Bu ağın içerisinde Almanya’dan Pixelpark ve Londra’dan Poke gibi ajanslar da dahil.
 
Nurun ailesine katılan dünyaca ünlü diğer ajanslar ise, Brezilya’dan AG2, Güney Afrika’dan Machine, Meksika’dan Lead2Action, Hindistan’dan IStrat, Singapur’dan Ineo, Fransa, Amerika, Kanada ve Türkiye’den Modem.
 
Nurun İstanbul’un Genel Müdürü Elif Tözge ajansı ‘Nurun’un özünde dijital var ama şirket bunun çok daha ötesine geçiyor. Tüketiciyi yolculuğu boyunca izliyor ve bu yolculukta marka ve tüketiciyi buluşturacak yeni deneyimler yaratıyor.’ diye tanımlıyor.
 
Network CSO’su David Gompel ‘Global ölçekte hizmet veren, insan odaklı bir deneyim ajansı olarak, kendimizi dijital alanda gelişmiş ve hızla büyüyen Türkiye pazarında göstermemiz kaçınılmazdı. İstanbul’daki varlığımız buradaki müşterilerimize eşi bulunmaz bir tasarım ve teknoloji uzmanlığı sunuyor ve global alanda insan davranışını anlama konusundaki yetkinliğimizi artırıyor.’ diye ekliyor.
 
 
Nurun, Kasım 2014’te Publicis Worldwide’ın ana dijital ajans ağı olarak açıklandı. Nurun, doğrudan Publicis Worldwide CEO’su  Arthur Sadoun’a bağlı çalışan, CSO David Gompel ve CTO Steve Tremblay tarafından yönetiliyor.
 
Nurun İstanbul, Bomonti’deki yeni, tasarım harikası binasında hizmet verecek.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.