İlk kez bir ajansa büyük ödül verildi!

Haberler - 31 Mart 2017, Cuma

Türkiye’nin önde gelen yaratıcı etkinlik ajanslarından dsm group, son yıllarda cesurca ürettiği ve sunduğu projelerdeki yaratıcı, yatırımcı, risk alan ve kitleleri buluşturan yenilikçi proje kültürü ile Türkiye Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 2005 yılından bu yana düzenlediği “Doğrudan Pazarlama Ödülleri”nde “En Cesur Müşteri Ödülü”nü kazanan ilk ajans oldu.

Son 3 yıldır etkinlik ve hizmet endüstrisinde birbirinden başarılı İstanbul Coffee Festival, Coffee Weekend, İstanbul Comics & Art Festival, Acıfest gibi yepyeni ve kitlesel etkinlik projelerine imza koyan dsm group, etkinlik endüstrisine yaptığı cesurca yatırımlar ve ürettiği projeler ile değerli bir ödülün sahibi oldu.
dsm  
Yarattığı projelerde marka deneyimi, tüketici iletişimi, üretim  ve nitelik başlıklarını kitlesel düzeyde işlemeyi başaran dsm group, tarihi boyunca ürettiği birçok proje ile İstanbul’un marka gücüne ciddi yatırımlar yapmış köklü bir ajans.
 
İlk kez bir ajansa büyük ödül verildi
Geçmiş yıllarda Turkcell, Garanti Bankası, Efes Pilsen, Eczacıbaşı, Redbull, Vodafone, Coca Cola gibi Türkiye’nin önde gelen firma ve markalarının endüstriye yaptıkları yatırım ve verdikleri destek nedeniyle kazandıkları bu ödül, ilk kez bir ajansa verilmiş oldu. dsm group, Doğrudan Pazarlama Ödüllleri’nin “Yarışma ve Festivaller” kategorisinde çizgi roman ve çizgiye dair tüm görsel sanatları bir araya getirdiği İstanbul Comics & Art Festival (İCAF) ile 1.’lik, İstanbul’un imza festivallerinden birine dönüşen İstanbul Coffee Festival ile 2.’lik, “Spor Pazarlaması Aktiviteleri” kategorisinde ise NIKE ile 1.’lik ödülünü kazandı.
 
DPİD’in Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde “En Cesur Müşteri” ödülünü almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden dsm group’un kurucusu ve başkanı Alper Sesli, büyük çaplı ve yenilikçi bir organizasyon gerçekleştirmenin çeşitli zorlukları olduğunu belirtiyor. En büyük sorunun sponsorluk desteği olduğunu kaydeden Sesli, sadece inandıkları etkinlikleri gerçekleştirdiklerini ve daha öncesinde de İCAF gibi birçok ilke imza attıklarını dile getiriyor. 
 
Sesli, İCAF’ın ikincisini 8-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Saint Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri Club Quartier’de düzenleyeceklerini kaydediyor. İCAF’ı Avrupa çapında ses getiren bir organizasyon haline getirmeyi planladıklarını ifade eden Sesli, dünyanın en büyük iki kahve festivalinden biri olan İstanbul Coffee Festival gibi dsm group'un gerçekleştirdiği birçok etkinlikte bu başarıya ulaştıklarının altını çiziyor.
 
2017 etkinlik programlarının yoğun olduğunu söyleyen Sesli, bu yıl Ağustos’ta Coffee Weekend Alaçatı, 8-10 Eylül’de Saint Joseph Club Quartier’de İstanbul Comics and Art Festival, 21-24 Eylül’de Küçükçiftlik Park’ta İstanbul Coffee Festival, 29 Eylül-1 Ekim’de Bilkent Station’da Ankara Coffee Festival ve 13-15 Ekim’de Küçükçiftlik Park’ta Acı Fest etkinliklerini gerçekleştireceklerini belirtiyor. Sesli, bu yıl ilk kez gerçekleştirecekleri Acı Fest’in nitelikli yeme içme festivalleri arasında özel bir yeri olacağını, ziyaretçilerin 100’ü aşkın markayla birbirinden farklı gastronomik deneyimleri yaşarken “iyi yemeği kutlayacaklarını“ ifade ediyor.
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.