İletişim Profesyonellerine İpuçları...

Haberler - 13 Ekim 2015, Salı

idaİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA ve Bilgi Eğitim, iletişim sektörü profesyonelleri için düzenledikleri sertifika programlarının ikincisini 14 Kasım’da başlatıyor. ‘İletişim Mesleğine Diğer Disiplinlerden İpuçları’ başlıklı programda; Hukuk, Finans ve Psikoloji gibi disiplinlere ait temel bilgiler, iletişim profesyonelleri için özel bir süzgeçten geçirilerek aktarılacak. Programda ayrıca; sunum teknikleri, dijital dünyanın kodları ve yaratıcı düşünce konularında uzman akademisyenlerin dersleri de yer alacak.
 
İletişim dünyası, sosyo-ekonomik, politik, kültürel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli değişiyor ve gelişiyor. İletişim yönetiminde, yenilikleri izleyen, kuramsal bilgileri pratik uygulamalarla bütünleştirebilen, bilgiye hızlı ve etkin şekilde erişebilen, teknolojik değişimi iletişim alanına uyarlayabilen, ülke ve dünya ekonomisini doğru okuyabilen danışmanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu amaçla, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İDA iş birliği ile düzenlenen İleri İletişim Danışmanlığı Sertifika Programı’nda, iletişim danışmanlığı kariyerlerini zenginleştirmek ve derinleştirmek isteyen sektör ve kurum profesyonellerine, akademisyenler ve alan uzmanları tarafından hazırlanmış cazip bir gelişim platformu sunuluyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde, 14 Kasım-19 Aralık 2015 döneminde Cumartesi günleri gerçekleştirilecek program, her seviyede iletişim profesyonellerine açık olacak. Programı tamamlayanlar,   ‘İletişim Danışmanlığı Sertifikası’ alacak.
 
İletişim Mesleğine Diğer Disiplinlerden İpuçları Sertifika Programı İçeriği ve Eğitmenler

Dijital Dünyanın Kodları ve Hikaye Anlatma Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka, İstanbul Bilgi Üniversitesi
Doç. Dr. Gresi Sanje, İstanbul Bilgi Üniversitesi
Duygusal Dayanıklılık ve Zor İlişki Yönetimi Sibel Erentay, Danışman, İstanbul Bilgi Üniversitesi
Sunum Teknikleri (Uygulamalı Atölye) Onur Kanyılmaz, Öğretim Görevlisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi
Finansal İletişim Yönetimi: Temel Kavramlar ve Dijital Stratejik İletişim Yönetimi Yrd. Doç. Dr. Ebru Reis, İstanbul Bilgi Üniversitesi
Ercüment Büyükşener, Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanı
Yaratıcı Düşünce Sistematiği (Uygulamalı Atölye) Metin Karaşahin, Stratejik İletişim & Digital Marketing Ajans Başkanı
İletişim Yönetiminde Etik ve Hukuk: Temel Kavramlar Tayfun Zaman, Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Genel Sekreteri
Hakan Güldağ, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.