İDA Akademi Ödülleri Gençlerin Projelerini Hayat Geçirecek

Haberler - 26 Kasım 2019, Salı

343211İletişim danışmanlığı sektöründeki şirketleri çatısı altında buluşturan İDA, üçüncü kez düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri ile aynı anda yepyeni bir ödül programı daha başlattı. Üniversite öğrencilerinin profesyonel hayata adım atmadan önce en çok ihtiyaç duydukları konularda deneyim kazanmalarına odaklanan İDA, "İDA Akademi Ödülleri" adını verdiği ödül programı ile öğrencilerin sunum becerilerini ve yaratıcı fikirlerini desteklemeyi, ödüllendirmeyi ve başarılı projelerini hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Öğrenciler reklamlarda toplumsal cinsiyet eşitliği algısını değiştirecek projeler hazırlayacak

İDA Akademi Ödülleri'nde bu yıl, Reklamverenler Derneği önderliğinde kurulan Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu tarafından hazırlanan bir brief veriliyor. Brief'te öğrencilerden toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda uzun vadede toplumdaki algının değişmesine etki edecek ve kısa vadede etki sahipleri üzerinde farkındalık yaratacak bir proje ortaya koymaları isteniyor. Projenin, reklamın harekete geçiren bir toplumsal güç olmasından yola çıkarak reklam ajanslarının yöneticilerine, stratejik planlama ve yaratıcı ekiplerine, pazarlama departmanlarının yöneticilerine ve ekiplerinde çalışan marka uzmanlarına seslenmesi bekleniyor.

İDA Akademi Ödülleri'ne üniversitelerin iletişim tasarımı, sanat tasarım, tasarım, sanat ve sosyal bilimler, güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler başvurabiliyor. Öğrencilerden, en az 2 en çok 4 kişilik ekipler halinde ve öğretim görevlilerinin danışmanlığında, uygulanabilir bir iletişim projesi hazırlayarak proje fikirlerini tüm detaylarıyla bir sunum formatında başvuru sayfasına yüklemeleri isteniyor. Başvurular tamamen ücretsiz olarak yapılabiliyor.
2345678
Öğrenciler projelerini tören akşamı konuklara sunacak

Başvurular, İDA Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek ve ön elemeden sonra yapılacak ana değerlendirmede finale kalan sunumlar izlenecek. Kazanan ilk üç ekip PRİDA ödül töreninde fuayede kendilerine ayrılan alanda konuklara sunumlarını yapacak. Ekip üyelerine daha sonra sahnede İDA Akademi Ödülü verilecek. Kazanan öğrenciler, projelerinin uygulanması konusunda da desteklenecek.

İDA Akademi Ödülleri'nin yönetmeliğine, başvuru takvimine, başvuru giriş sayfasına, izlenmesi gereken brief ve daha fazla bilgiye www.idaakademi.org web sitesinden ulaşılabiliyor.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.