Hayat Okulu'nda dersler başlıyor...

Haberler - 15 Nisan 2015, Çarşamba
 
tsolThe School of Life, atölye çalışmaları ve dersleriyle, İstanbul’un eğitim ve kültür odağı İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsünde, zihninde hayata dair yepyeni kapılar açmak isteyenlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Katılımcılara akıllı ve iyi yaşama alternatiflerini keşfetmede rehberlik eden The School of Life, İstanbul’da açıldığından bu yana geçen 6 ayda 1000’den fazla kişinin hayatına dokundu. ‘Hayat okulunda’ bu hafta sonu da ilgi çekici iki başlığa değinilecek.
 
18 Nisan Cumartesi günü sabah saatlerinde ders formatında gerçekleştirilecek ilk etkinliğin başlığı İş ve Özel Hayatı Nasıl Dengede Tutarız şeklinde belirlendi. 10.00’da başlayarak 13.00’e kadar sürecek derste ilk olarak günümüz iş hayatının genel bir profili çıkarılacak. Rekabetçi çalışma hayatının sınırlayıcı baskılarından ve sürekli içimizi kemiren başarılı olma hırsından biraz olsun uzaklaşıp nefes almayı sağlayan ‘keyifli zaman geçirme sanatına’ göz atılacak. İş haricindeki ‘boş vakitlerin’ nasıl verimli bir zaman dilimi olarak kullanılabileceği ele alınacak.
 
Aynı gün saat 15.00’te başlayıp 18.00’e kadar sürecek olan ikinci etkinliğin başlığı ise Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz. Atölye formatında kurgulanan etkinlikte, günlük hayatın birçok alanında ‘yeterince iyi’ olamadığını düşünen ve bazen ufacık bir hatada dahi mükemmeliyetçilik oklarını kendisine çevirebilenler için, özeleştiri kavramının yerine ‘öz-anlayışı’ koyan bakış açısı anlatılacak. Atölye boyunca uygulanacak deneysel grup çalışmaları sayesinde katılımcılar, kendileriyle ilişkilerini tahlil etme, öz-anlayış kavramını tanıma ve hayat kalitesini artırma yolunda önemli bir adım atma fırsatı bulacak.

ku
Cumartesi günkü etkinlikler, The School of Life İstanbul’un akademik kadrosunun değerli üyeleri liderliğinde gerçekleşecek. İş ve Özel Hayatı Nasıl Dengede Tutarız başlıklı dersin moderatörü Kerim Urallı, SEN-DE-GEL Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra, Koruncuk Vakfı’nda da aktif rol alıyor. Urallı, 2012’den beri Sufizm ve Varlıksal Felsefe ağırlıklı soyut düşünce atölyeleri düzenliyor. Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz isimli atölyenin lideri Aydan Bayır ise, bireylerin ve toplumların mutluluk ve başarılarını optimum düzeye getirebilmek için bilimsel çalışmalar yürüten, pozitif psikoloji alanında uzmanlaşmış Türkiye’deki az sayıda psikologdan biri.
 
The School of Life İstanbul derslerine kayıt için theschooloflife.com/istanbul adresi ziyaret edilebilir.
 
Tarih:
18 Nisan 2015, Cumartesi
İş ve Özel Hayatı Nasıl Dengede Tutarız 10.00 – 13.00
Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz 15.00 – 18.00
 
Adres:
The School of Life Istanbul, santralistanbul, Enerji Müzesi Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 Eyüp İstanbul
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.