HİÇ Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Haberler - 30 Mayıs 2014, Cuma

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, ikinci kez düzenlediği kısa adı ‘HİÇ’ olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri töreni sektör temsilcileri ve iş dünyasının katılımıyla, Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.
HİÇ Ödülleri
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Müsiad Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, NİLSİAD Başkanı Yalçın Aras, DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezeller, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, İtibar Atölyesi Başkanı Ertan Acar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emin Akça, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesleri Cem Çakır ve Neş’e Yıldırım, Kalder Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay, Project House Kurucu Ortağı Serhat Akkılıç, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Halklailiskiler.com.TR sitesi Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden öğretim görevlileri Doç.Dr.Nevzat Bilge İspir, Levent Özkoçak, Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yalın Korukçu, BRD Başkanı Nail Özer, AKİMED Başkanı Barbaros Koçanalı, BUİKAD Başkanı Özlem Baş Bayraktar, Onko-Day Başkanı Füsun Önen, Bursa SİVİLAY Başkanı Okan Aras ile işdünyası ve iletişim sektörünün temsilcilerinin buluştuğu gece renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD), kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına bu yıl ikincisini düzenlediği kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.
 
Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli törenin sunuculuğunu Toprak Sergen yaparken, Bursa iş dünyasının önde gelen isimleri de HİÇ Ödül Töreni’nde buluştu.
 
Serdar ÖmeroğullarıGecenin açılış konuşmasını BHİD Başkanı Serdar Ömeroğulları yaptı. Ömeroğulları, Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, Bursa'da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve bu uygulamaları hayata geçiren meslektaşlarını ödüllendirmek ve yeni çalışmalar yapılması için cesaretlendirmek adına HİÇ Ödülleri sürecini geçen yıl başlattıklarını anımsattı. HİÇ’in, ‘Halkla İlişkiler Çalışmaları’nın kısaltması olduğunu belirten Ömeroğulları, Türkiye’de halen gelişmekte olan mesleklerden biri sayılan halkla illişkiler mesleğine ironik bir gönderme yapan yarışmanın, adıyla da akıllarda kaldığını ve bu yıl ödüle gösterilen ilginin daha da artmış olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
 
Başta BTSO olmak üzere Bursa iş dünyasının etkinliğe verdiği desteğin, mesleğin geleceği açısından umut verici olduğunun altını çizen Ömeroğulları, iletişim yönetiminin her geçen gün artan önemi karşısında halkla ilişkiler mesleğine duyulan ihtiyacın giderek artacağını söyledi.
 
Bu yıl toplam 23 projenin başvurduğu organizasyon önümüzdeki yıldan itibaren Anadolu’yu da açılarak sınırlarını ulusala taşıyacak. Bursa’nın tanıtımı açısından da önemli olan organizasyonun Bursa kent dinamiklerinin de katkısıyla, Bursa için prestij organizasyonlardan biri haline gelebilecek.
 
Yarışmaya başvuran projeler; BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çakır, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Kalder Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, Halklailiskiler.com.TR Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları’dan oluşan bağımsız ve uzman bir jüri tarafından değerlendirildi.
HİÇ Ödülleri Jürisi  
KAZANAN FİRMALAR VE PR ŞİRKETLERİ:
 
KURUMSAL İLETİŞİM       
Firma     :  Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş
Proje      :  Şehrin Işıkları
Ajansı    :  BİGWORKS PAZARLAMA İLETİŞİM YÖNETİMİ
-----------
Firma     :  Üçge Mağaza Ekipmanları Paz. San. Tic. A.Ş.
Proje      :  Üçge Uluslar arası Karikatür Yarışması
 
KURUM İÇİ İLETİŞİM
Firma     : Özhan Marketler Zinciri
Proje      : Özhan Gönüllüleri Topluluğu
Ajansı    : Uçurtma Kreatif
 
SOSYAL SORUMLULUK
Firma     : Şaypa A.Ş.
Proje      : Para’nın Geçmediği Market: Şaypa  Mini Market
Ajansı    : BPR İletişim Danışmanlığı
 
SPONSORLUK İLETİŞİMİ
Firma     : Eker Süt Ürünleri ve Gıda San. Tic. A.Ş.
Proje      : Eker BYK Trofesi
Ajansı    : Mese İletişim Danışmanlığı
HİÇ Ödülleri Nilüfer Belediyesi 
KAMU KURULUŞLARI
Firma     : Nilüfer Belediyesi
Proje      : Nilüfer Aşk Festivali
 
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
Firma     : Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu ve ONKO-DAY
Proje      : ONKO-DAY/LİONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi
Ajansı    : BPR İletişim Danışmanlığı
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.