Golden Drum ödülleri sahiplerini buldu!

Haberler - 21 Ekim 2015, Çarşamba

gdPortorož- Golden Drum Grand Prix Ödül Töreni’nde Golden Drum Jürisi bu yılki festivalin kazananlarını açıkladı. Bu yıl yarışmaya katılan en iyi çalışmalara toplamda 53 Silver Drums, 32 Golden Drums ve 14 Grand Prix ile 1 Good Cause Grand Prix Ödülü verildi.
 
183 puan ile Young & Rubicam festivaldeki en başarılı ajans ağı olarak Golden Net Ödülü’nü kazandı. 93 puan ile McCann//MRM Romanya en başarılı ajans dalında Golden Rose Ödülü’nün sahibi olurken, Romanyalı GMP Advertising 23 puan ile en başarılı bağımsız ajans olarak Tartini Ödülü’nü kazandı. Golden Drum Festivali'nde 46 puan ile en çok ödül kazanan Vodafone, Golden Drum Brand Grand Prix Ödülü'nün sahibi oldu. Good Cause Brand Grand Prix ise Button for Help çalışmasıyla New Moment New Ideas Company ajansına gitti.
 
Özel ödüller kategorisinde Golden Watch Ödülü bu yıl aynı sayıda puan toplayan iki yaratıcı direktöre gitti. Vodafone Red Light Application 2.0 kampanyası ile Y&R Team Red Yönetici Yaratıcı Direktörü Ayşe Aydın ve THE HIV + ISSUE kampanyası ile Saatchi&Saatchi İsviçre Yönetici Yaratıcı Direktörü Jason Romeyko, ödüle hak kazanan iki isim oldu.

144 
Virtüöz ödülleri ise üç kategoride sunuldu: Filmde En İyi Sinematografi ve Eser LAST BOTTLE çalışması ile Polonya LVOV'dan Marcin Koszałka'nın oldu. En İyi İllüstrasyon dalında ödül ise Vodafone Coverage/Speechbubble-Mountain, Tunnel  and Skyscraper serisi ile Zoo Istanbul, Y&R Team Red Istanbul'a giderken, En İyi Fotoğrafçılık dalında ödül verilmedi.
 
The Off Drum Yarışması’nın Piran Portorož Poster Ödülü'nün kazananları: Salty & Soul Worthy çalışmasıyla birinci olan Nino Ilievski, be the sea. never stop moving çalışmasıyla ikinci olan Andrea Kostovska ve Just come once çalışmasıyla üçüncü olan Elena Gratiela Dinescu.
 
Golden Drum ve DDB Worldwide ile ortaklaşa düzenlenen Young Drummers Competition Beat ve Drum for Change için 2015 kazananları ise: Real experience çalışmasıyla birinci olan Alexandra Horvath, Alice Mihalache, You are not your age çalışmasıyla ikinci olan Maria Guseth, Alexandra Bombita ve The Gold of the Yold çalışmasıyla üçüncü olan Andra-Cristina Bria.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.