Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu!

Haberler - 17 Aralık 2015, Perşembe

27Aydın Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin İletişim Fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği 27. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın Ödül Töreni, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle üniversitenin santralistanbul Kampüsü’nde yapıldı.
 
40 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1.093 öğrencinin 925 çalışma ile katıldığı yarışmada, Seçici Kurullar 20 üniversitenin 105 öğrencisini 62 projeyle ödüle değer buldu.
 
Hanzade Doğan Boyner: “Nitelikli haber, değerini kaybetmeyecek!”
 
Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada, dünyadaki hızlı değişime paralel olarak iletişimin de değiştiğini, dönüştüğünü vurguladı. Hanzade Doğan Boyner, “Türkiye’nin en önemli iletişim markalarını yönetmenin sorumluluğuyla Aydın Doğan Vakfı olarak 27 yıldır Genç İletişimciler Yarışmasını düzenliyoruz. Medyaya doğru iletişimcileri yetiştirmek için onların okul hayatında da yanlarında olup okulda öğrendiklerini sahada uygulamalarına destek oluyoruz. Genç iletişimcilere vermek istediğim en önemli mesaj, iletişimin özünde yatan değerleri unutmamaları; samimi, adil ve gerçek olmaları. Bu değerlere sahip olduğunuz sürece, uzun vadede siz kazanırsınız, Türkiye kazanır.” şeklinde konuştu.

ADV 
Gazetecilik küllerinden doğacak mı?
 
27. Genç İletişimciler Yarışması’nın Ödül Töreni öncesinde Gazeteci/Yazar Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünde,  Gazeteci/Yazar Ezgi Başaran ve Hürriyet Yan Yayınlar Koordinatörü Çınar Oskay’ın katıldığı “Gazetecilik küllerinden doğacak mı?” konulu bir de panel düzenlendi.

adv
27. Genç İletişimciler Yarışması Ödül Töreni heyecanı doruktaydı
 
Lisans öğrencilerinin 2014 – 2015 ders yılında yaptıkları çalışmalarla katıldıkları yarışmanın ödül törenine, Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen, Kanal D Genel Müdürü Barış Tünay, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cem Erciyes, Radikal Gazetesi yazarı Altan Öymen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğu, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cemali Dinçer, Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şahin Karasarı’nın da aralarında bulunduğu Doğan Medya Grubu yöneticileri, rektörler, dekanlar, gazeteciler, öğretim görevlileri ve finale kalan öğrenciler katıldı.

ADV 
Sunuculuğunu Ziya Kürküt’ün yaptığı 27. Genç İletişimciler Yarışması Ödül Töreni’nde ilk ödülleri, 6 ana daldan ilki olan yazılı dalda; “Haber-Haber Araştırma” kategorisindeki ilk üç ödül Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan tarafından verildi.
 
Haber – Haber Araştırma
Birincilik: Hakan Fevzi İnci, ‘Siz Hiç Ölen Bir Patron Gördünüz mü?’, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: İsa Örken, ‘Bir Suriyeli Dilenciydim’, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Candoğan Parlatan, ‘Sıra Dışı Hayatlara Sıradan Bakışlar’, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Röportaj
Yazılı dalın “Röportaj” kategorisinde kazanan öğrencilere ödüllerini Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman verdi.
 
Birincilik: Bilge Ülke Güzel, ‘Sessizliğin Diline Ses: Bahar Gökkuş’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Büşra Tanrıtanır, ‘Darülacezenin Perihanlarının 40 yıldır Süren Örnek Dostluğu" O Benim Ayağım, Ben Onun Aklıyım"’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: İsa Örken, ‘Türk Basınında Tutkulu Bir Direnişin Öyküsü’, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Mizanpaj
Yazılı dalın “Mizanpaj” kategorisinde kazanan öğrencilere ödüllerini Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin verdi.
 
Birincilik: Emre Topçu, ‘İtalik Dergisi Sayı 23 Kapak Tasarımı’, İstanbul Ticaret Üniversitesi
İkincilik:  Sevgim Ülgen Deliktaş, ‘Çanakkale’den Avustralya’ya Sıradışı Bir Dostluk’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Gülçin Şık, ‘Eriha Dergisi İçindekiler Sayfa Tasarımı’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Fotoğraf
Yazılı dalın “Fotoğraf” kategorisinde kazanan öğrencilere ödüllerini Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen ve Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şahin Karasar verdi.
 
Birincilik: Sezer Öcaf, ‘Son İstek’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Erdi Tufan, ‘Sokağın Gece Bekçileri’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Ali Can Tiryaki, ‘Ölüme Bonzai Kala’, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Spor
Yazılı dalın “Spor” kategorisinde kazanan öğrencilere ödüllerini Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ertuğrul Özkök ve Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Cemali Dinçer verdi.
 
Birincilik: Cemal Kaçan, ‘Görmemek Futbol Sevdasına Engel Değil’, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Erhan Kaan Adıgüzel, ‘Ruhunu Arayan Futbol’, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Gülçin Şimşek, ‘Kaleci Albert Camus’, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
27. Genç İletişimciler Yarışması ikinci ana dalı olan görsel dalın “Televizyon Haberi/Birincilik “Mehmet Ali Birand Ödülü”nü öğrencilere Cemre Birand ve Umur Birand tarafından verildi.
 
Televizyon Haberi / Birincilik “Mehmet Ali Birand” Ödülü
Kadir Azrak, İsmail Aksekili, Ahmet Murat Ayçiçek ve İsmail Kaan Yılmaz, ‘Üniversite Yolu’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Televizyon Haberi
İkincilik: Murat Mercan, ‘Sınav Stresinden Bağımlılığa’, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Anıl Caner Gürbüz ve Aydın Can Kocabaş, ‘Deprem Onu Yıkamadı’, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Belgesel
Birincilik: Ödüle değer çalışma bulunamadı.
İkincilik: Cevat Cengizhan Onat ve Mehmetcan İncedal, ‘Poyraz’, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Emrah Yalçınkaya, Kamran Subaşı ve İsmail Zorbaz, ‘Çırak’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Kısa Film
Birincilik: Mehmet Mahsum Akyel ve Oğuzhan Aygün, ‘Zilan’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Kımbat Adılbekova, ‘Taksici’, Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Elvan Toprak, ‘Yusuf’, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Reklam dalında ödüllerin verilmesiyle devam eden törende bu ana dalın kategorileri olan “Reklam Filmi Senaryosu” ödülleri Radikal Gazetesi yazarı Altan Öymen tarafından, “Basın Reklamı” ödülleri ise Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin tarafından verildi.
 
Basın Reklamı
Birincilik: Begüm Mutlu ve Buse Koca, ‘Unicef Çocuk İşçiliği’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Nezahat Aylin Güngör, ‘Durex/Nota’, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Efe Tatlıcı ve Batuhan İns, ‘İpana 3 Boyutlu Beyazlık’, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Reklam Filmi Senaryosu
Birincilik: Sefa Koç, Ekremcan Arslan ve Mehmet Can Sevgiç, ‘Garanti Cep Bankacılığı’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Tamer Kılıç ve Zeynep Sakallıoğlu, ‘Eve Çıkartan Sürprizler’, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Safure Tuğba Nasuhbeyoğlu ve Nursena Savran, ‘Sen Hayat Dolusun Yaşatabilirsin Türkiye Organ Nakli Vakfı’, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Reklam dalının bir diğer kategorisi olan “İnternet Reklamı” ödülleri, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan, “Açıkhava Reklamı” kategorisi ödülleri Posta Gazetesi Yazarı Candaş Tolga Işık, “Reklam Kampanyası Büyük Ödülü“ ise Reklamcı Jeffi Medina tarafından verildi.
 
Açıkhava Reklamı
Birincilik: Ozan Şenel, Tuğçe Otuk ve Nilsu Sertatıl, ‘Vileda XXL’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Yakup Sefa Önder ve Ünal Taş, ‘Greenpeace Çöpünle Doğaya Nişan Alma!’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Doğan Ertekin, ‘Neva Böcek İlaçlama’, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
İnternet Reklamı
Birincilik: Abdoulaye Gning, ‘Unutmamak’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Taylan Nalbant, ‘Duracell Banner’, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Gizem Ecer ve Serhat Yurdakavuşan, ‘Kalbini Kazan’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Reklam Kampanyası Büyük Ödülü
Özge Aytekin, Elif Öven, Esra Akkan ve Seda Buz, ‘Adel- Benim İzlerim’, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Yarışmanın diğer bir ana dalı olan halkla ilişkiler dalında 3 kategoride ödüllerin verilmesiyle devam eden törende, “Kurumsal İletişim Projesi” ödülleri TUHİD Başkanı Gonca Karakaş, “Ürün-Hizmet Tanıtım Projesi” ödülleri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğu ve “Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülleri Hürriyet Yayın Danışmanı ve Köşe Yazarı Doğan Hızlan tarafından verildi.
 
Kurumsal İletişim Projesi
Birincilik: Servet Ece Doğancaner, Sefa Aksekili ve Fatma Admış, ‘Elimiz Değsin Yeter’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik:  Yiğit Gürbüz, İpek Kızılcıklı, Beste Yıldırım ve Mehmet Can Sevgiç, ‘Diyaçev’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Asiye Nurcihan Çoban, Neslihan Gökce ve Merve Ayhan, ‘Yaratıcı Çocuklar Derneği"Yaratıcılığını Hisset Kendini Keşfet"’, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Ürün-Hizmet Tanıtım Projesi
Birincilik: Ali Can Kahraman, Turgut Yılmaz ve Mehmet Can Sevgiç, ‘Rodeo Ürün Tanıtım Projesi’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Esra Kahraman, Eyüp Kara ve Mehmet Salih Andıç, ‘Lezzet Aşkına 24 Kitchen TV’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Ebru Özkan, Yusdzhan Hamid Ali, Gamze Sal ve Murat Şahin, ‘Eti Form’, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Sosyal Sorumluluk Projesi
Birincilik: Fatmanur Demir, Erdal Sarıkaya, Aysun Yapıcıoğlu ve Halil Beydilli, ‘Kadına Yönelik Şiddet-Görüyorum, Yaşıyorum Sessiz Kalmıyorum Kampanyası’, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi
İkincilik: Sevcan Barışkan, Merve Başaran ve Eda Salmal, ‘Öfke Kontrolü Bilinçlendirme Kampanyası’, Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Yağmur Korkmaz, Oğulcan Keleş ve Seher İrem Demirel, ‘Ona Sosyal Medyayı Öğret’, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
İnternet yayıncılığı dalında yarışan genç iletişimcilerden “İnternet Sitesi” dalında kazananlara ödülleri Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cem Erciyes ve “Blog” kategorisinde kazananlara ödülleri Gazeteci Yazar Cüneyt Özdemir tarafından verildi.
 
İnternet Sitesi
Birincilik: Ercan Cıvak, ‘liderbakis.com’, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Nazar Kılınç, ‘www.kambur.work’, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi
Üçüncülük: Arife Şener ve Damla Kocaoğlu, ‘physis.com.tc’, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Blog
Birincilik: Mehmet Can Sevgiç, ‘tutkumharley.com’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Buket Akın, ‘festadinda.tumblr.com’, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük:  Kadir Azrak ve Merve Durbaba, ‘1dakikadagundem.blogspot.com.tr’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
“Sosyal Medya Projesi” kategorisinde kazananlara ödülleri Gazeteci/Yazar Ezgi Başaran ve “İnternet Medya Sitesi” kategorisinde kazanlara ödüller Hürriyet Gazetesi Yan Yayınlar Koordinatörü Çınar Oskay tarafından verildi.
 
Sosyal Medya Projesi
Birincilik: Ekremcan Arslan, Ali Can Kahraman, Turgut Yılmaz ve Çağla Uysal, ‘www.eksi18.org’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Safure Tuğba Nasuhbeyoğlu ve Nursena Savran, ‘bagimsizyasa.com’, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Merve Durbaba ve Kadir Azrak, ‘www.minikparmakliklar.com’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
İnternet Medya Sitesi
Birincilik: Doruk Demirüstü, Erdem Güzel, İbrahim Efeoğlu ve Zülal Camgöz, ‘zevzekhaber.com’, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Pelin Özkaya ve Cem Ilgazlı, ‘animadepo.com’, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Birkan Bal ve Sevgi Çekiç, ‘www.sevgilisikim.com’, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Yarışmanın son ana dalı olan işitsel dalın “Radyo Haber Spikerliği” dalında öğrencilere, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ve “Radyo Programcılığı” dalında ödülleri Müzik Kanalları Genel Yayın Yönetmeni Şafak Ongan tarafından verildi.
 
Radyo Haber Spikerliği
Birincilik: Hacer Taşdemir, ‘Üniversite FM Haber Bülteni’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Berkin Güvendik, ‘Gündeme Dair’, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Gizem Tuğçe Gerçel, ‘Seçim Özel Gündem’, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi
 
Radyo Programcılığı
Birincilik: Bilal Erkan Değer,  ‘İletişim Ağacı’, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi
İkincilik: Kurtuluş Gökay Demiray ve Fahri Öztürk, ‘Türkiye'nin Suriye Gerçeği’, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi
Üçüncülük: Ödüle değer çalışma bulunamadı.

ADV
Birincilik Ödülleri:
Aydın Doğan Vakfı Ödül heykelciği, 1000 TL’lik para ödülü ve 500 TL
Hepsiburada.Com hediye çeki
 
İkincilik Ödülleri:
Aydın Doğan Vakfı Ödül heykelciği, 200 TL’lik para ödülü ve 300 TL
D&R Hediye çeki 
 
Üçüncülük Ödülleri:
Aydın Doğan Vakfı Ödül heykelciği, 150 TL’lik para ödülü ve 200 TL
D&R Hediye çeki 
 
Reklam Kampanyası Ödülü: 1500 TL’lik para ödülü ve 500 TL Hepsiburada.Com hediye çeki
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.