Gaysan Mobilya Çocukların Çalışma Motivasyonlarını Artırıyor

Basın Bültenleri - 12 Nisan 2010, Pazartesi
Ebeveynler çocuklarının iyi eğitim almaları için büyük çaba sarf ediyor. Özel ders için öğretmenler tutan, dershanelere gönderen ebeveynler çocuklarının odalarındaki çalışma ortamlarını göz ardı ediyor. Dağınık oda çocuğun çalışma motivasyonunu yok ederken, yatakta oturarak, uzanarak çalışmak konsantrasyonu bozuyor. Aşırı eşyalı ve süslü oda; çalışmaya odaklanmayı engellerken Gaysan Mobilya bu ihtiyaca yönelik ürettiği ürünlerle çocukların verimli çalışmasına yardımcı oluyor.
 
Türkiye’de 1986’dan beri, açılır kapanır ve hareketli modüler mobilya üretimi yapan ilk ve tek firma olan GAYSAN, inovatif ve çok fonksiyonlu ürünleriyle, çocukların evdeki ders çalışma motivasyonlarını arttırarak, eğitime ve gelecek nesillere verdiği önemi ortaya koyuyor.
 
Moda ve Gösterişli Oda Dikkat Dağıtıyor!
GAYSAN Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Özdemir, ebeveynlerin çocuklarının odasında moda ve gösterişi ön plana çıkartarak dikkat dağınıklığına yol açtığını söyledi. Öğrenmenin okulda öğretmenle yapılan derslerle sınırlı kalmadığını evde de bu dersleri tekrar edebilmesi için uygun ortamın yaratılması gerektiğinin altını çizen Muhsin Özdemir şöyle devam etti:
 
“Öğrenci dersi derste çok iyi dinlemiş, derse katılmış, konuları çok iyi kavramış olabilir. Ama bunun verimli olabilmesi için aynı gün okulda öğrendiği şeyleri akşam öğrencinin çalışma odasında tekrar etmesi kalıcı öğrenme sağlar. Ancak çocukların çoğu genellikle odasında çalışmıyor ve zaman geçirmiyor. Bunun nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dar ve sıkışık oda bilinçaltı, çocuğu daha ferah olan salona iter.
  • Dağınık oda çalışma motivasyonunu yok eder.
  • Yatakta oturarak, uzanarak, çalışmak konsantrasyonu bozar.
  • Aşırı eşyalı ve süslü oda; çalışmaya odaklanmayı engeller.
  • Çocuğun odasının, öğrenme stiline uygun dizayn edilmesi durumunda, verimli çalışma gerçekleşir.
 
 
 
 
 
Çocuğun Odasının Olması Güven, Girişkenlik, Çalışkanlık Ve Kimlik Açısından Çok Önemli
Muhsin Özdemir; 0-18 yaş arası çocuğun bağımsız odasının olmasının, güven, özerklik, girişkenlik, çalışkanlık ve kimlik açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak; çocukların çalışma odalarında motivasyonlarını arttırmak için öncelikli olarak açık ve dağınık yatağı ortadan kaldırmak gerektiğini söyledi. Açık yatağın ortadan kalkmasıyla birlikte odanın daha ferah, kullanım alanlarının geniş ve çocuğu odasından dışarı iten olgunun ortadan kalktığını belirten Muhsin Özdemir, böylelikle çocuğun odasında daha fazla vakit geçirebileceğini söyledi.
 
Açılınca Yatak Kapanınca Gardırop, TV Ünitesi, Masa ya da Kütüphane
GAYSAN’ın özellikle dar mekanlarda tercih edilen ürünleri olduğunu belirten Muhsin Özdemir, “açıldığında yatak, kapatıldığında ise gardırop, televizyon ünitesi, masa ya da kütüphane özelliği taşıyan ürünlerimizle ebeveynlerin yanı sıra öğrencilerin de motivasyonunu artacak” dedi.
 
GAYSAN Mobilya ve ürünleri hakkında detaylı bilgiye www.gaysan.com ya da 212 675 06 07’den ulaşabilirsiniz.
 
GAYSAN Mobilya Hakkında:
Ülkemizin ilk ve tek hareketli mobilya üreticisi olan GAYSAN çeyrek asırlık geçmişi boyunca çok fonksiyonlu, hareketli duvar yatakları üretiminde uzmanlaşmış ve bu çizgide dünya çapında ürün çeşitliliğine ulaşmıştır. Tasarım, teknik ve kalite yönünden sürekli geliştirilen ve tüm tasarımları patentli olan GAYSAN ürünleri yurtiçi ve yurtdışında halen yaklaşık 100 bin hanede ailelerin hayatına yer açmaya devam etmektedir. Merkezi İstanbul İkitelli’de Masko Mobilya Kenti’nde bulunun GAYSAN Mobilya’nın Türkiye’de 10 bölgede bayisi mevcuttur. Yurtdışında ise MONELLO markasıyla Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan ve Belarus bayileri dışında önemli yeni satış noktaları oluşturma sürecindedir.
 
Tülay Batur
F&C İletişim Danışmanlığı
(216) 680 28 45

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.