Felis Ödülleri sahiplerini buldu...

Haberler - 24 Kasım 2015, Salı

felisMediaCat tarafından 2006'dan beri her yıl düzenlenen "Felis Ödülleri", bu yıl 19-20 Kasım'da "Brand Week Istanbul" kapsamında gerçekleşti. Geçtiğimiz sene Medya, Yaratıcılık, Dijital ve PR bölümleri ile pazarlama iletişimine yön veren ödül töreni, bu yıl bölümlerine yenilerini ekleyerek Açıkhava, Basın, Doğrudan Pazarlama, Film, Film Craft, Markalı İçerik ve Eğlence, Mobil, Promo ve Aktivasyon, Radyo ve Tasarımbölümleriyle daha fazla mecranın ödüllendirilmesini sağladı.

Mediacat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Felis Ödülleri ile ilgili şöyle konuştu: "Disiplinler arası ve mecralar arası sınırların buharlaştığı bugünün dünyasında, en etkili girdi hâlâ "FİKİR". Felis Ödülleri fikrin kıymetini tescilleyen bir yarışma ve temel amacı sektörü büyütmek, sektördeki değerli fikirlerin yaratıcılarını teşvik etmek. Fikrinin kıymetli olduğuna inanan tüm sektör mensuplarını, tüm yaratıcıları Felis'te görmek ve başarılarını gelecek için kayıt altına almak bizim için büyük bir onur."

Bu yıl 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri'nde Medya Jüri Başkanı olarak Türkiye'nin en başarılı pazarlama kökenli CEO'larından biri olan Vodafone CEO'su Gökhan Öğüt'ün yanı sıra Yaratıcılık Jüri Başkanı olarak kazandığı 150′nin üzerinde ödülün tecrübesiyle Manajans CEO'su Tuğbay Bilbay, Mobil ve Dijital Bölüm Başkanı olarak uzmanlığını dijitale kanalize etmiş olan DDB İstanbul Group CEO'su Lawrence Du Pre, PR Jüri Başkanı olarak Basın ve PR alanındaki tecrübesi 35 yılı aşan G7 İletişim Ajans Başkanı Cengiz Turhan, Markalı İçerik ve Eğlence Jüri Başkanı olarak her zaman daha iyisini yapmak için çalışan GroupMCEO'su ve WPP Ülke Müdürü Demet İkiler, Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon Jüri Başkanı olarak BED Ajans Başkanı Eser Hakim ve Film Craft Jüri Başkanı olarak Vizontele, G.O.R.A, Aşk Tesadüfleri Sever ve 8 Saniye gibi filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak, Felis Ödülleri 2015 yolculuğunda pazarlama iletişimine deneyimleri ile ışık tuttular.

khj
19 -20 Kasım tarihlerinde Brand Week Istanbul kapsamında Lütfi Kırdar'da gerçekleşen ödül töreninde yaratıcılıkları ile öne çıkarak ödül kazanan çalışmalara ait renkli enstantaneler izleyicileri gülümsetti. Saffet Emre Tonguç Mastercard'ın "Paha Biçilemez İstanbul" projesinin aldığı ödülü vurgulamak adına özel bir İstanbul Hikayesi sunumu gerçekleştirdi. Lipton'un ödüllü "Eksik Olma" projesinin kahramanları "Lipton Çay Korosu" eğlenceli şarkıları ile geceye renk kattı. Geçtiğimiz yılın en ilgi çeken kampanyalarından Anadolu Hayat Emeklilik'in"Bana Teyze/Amca Dediler" kampanyasındaki şarkıları seslendiren sanatçılar canlı performansları ile kampanyaya imza atan ajanslara sürpriz yaptılar.

Sempatik sanatçı Mahmut Tuncer Eti için hazırlanan "Mahmut Abi'yle Halay Öğreniyorum" projesi kapsamında sahnede reklamcılarla birlikte halay çekti. Erdal Bakkal karakteri ile tanınan ve Garanti Bankası'nın "Deneysel Bankacılık" kampanyasının kahramanı Cengiz Bozkurt da ödül takdim edenler arasındaydı.

Felis Ödülleri sonuçlarına göre 19 başarı ödülü ve 19 Felis ile Yılın Medya Ajansı Mindshare, TBWA/ İSTANBUL 21 Başarı Ödülü ve 12 Felis'le Yılın Reklam Ajansı seçilirken, Yılın Reklamvereni ise Unilever oldu.

124
Gecenin Büyük Ödül'lerini ise 3 farklı ajans paylaştı. Medya Bölümü'nde Vodafone Kırmızı Işık 2.0 Aramızda Kalsın projesi ile Y&R Team Red İstanbul,Tasarım Bölümü'nde Amnesty International için yaptığı Sansürün Tipografisi projesi ile Concept alırken, Yılın Reklam Büyük Ödülü ise Bana Amca dediler projesi ile TBWAIstanbul'un oldu.

Felis'e başvuran, Kısa Listeye giren, Başarı Ödülü, Felis ve Büyük Ödül kazanan işlere verilen puanlarla belirlenen,Yılın Yeni Nesil AjansıC-Section olurken, Felis performansına göre Yılın Yaratıcı Ajansı ise TBWAISTANBUL oldu.

Felis Ödülleri 2015 Kazananları Tam Listesi: http://we.tl/7B4Cc69Ggp
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.