Felis Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Haberler - 7 Kasım 2014, Cuma

felisBrand Week İstanbul kapsamında gerçekleşen 9. MediaCat Felis Ödülleri 4-5 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 4 Kasım’da Medya ve PR, 5 Kasım’da ise Yaratıcılık ve Dijital kategorilerinde ödül verildi. Felis 2014’te toplam 1800 proje yarıştı.  
 
Medya ve PR kategorisinin fark yaratanları
Medya kategorisinde en çok ödül olan proje Coca Cola’nın “Bu Coca-Cola Senin İçin” projesi olurken, halkla ilişkiler kategorisinde Radikal’in “4 Saatte Silinen Haberler” ve WWF Danimarka & WWF Türkiye’nin “Son Selfie” projeleri oldu. Medya bölümü büyük ödülü “Bu Coca Cola Senin İçin” kampanyasına verilirken, Yılın Medya Ajansı Mindshare, Yılın Reklamvereni ise Vodafone oldu.
 
Yaratıcılık, Dijital ve Medya bölümlerinin yıldızları
Yaratıcılık bölümünde yılın ajansı TBWAIstanbul ve dijital bölümde yılın yeni nesil ajansı Tribal Worldwide olurken, Medya bölümünde yılın ajansı Mindshare oldu.
 
Gecenin sunucuları: Jülide Ateş ve Özge Ulusoy
MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ödül töreninde ilk gecenin sunumunu Jülide Ateş, ikinci geceninkini ise Özge Ulusoy üstlendi. Pelin Özkan yaptığı konuşmada, artık hikayeleri anlatanların değil, hikayeleri yaşatanların öne çıktığını belirtti ve “Projeleri değerlendirirken yaratıcılığın sınır tanımadığını ve disiplinler arasındaki kalın çizgilerin giderek silikleştiğine şahit oluyoruz.” dedi.

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.