Excel İletişim'de üst düzey atama...

Haberler - 13 Şubat 2016, Cumartesi

545454İletişim sektöründe 17.yılını tamamlayan ve 10 yılı aşkın süredir de Excel İletişim'de çeşitli yönetim kademelerinde sorumluluk alarak başarıyla yükselen Burçak Taşkın, şirketin CEO'luğuna atandı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Taşkın, Excel bünyesinde farklı sektörden birçok önemli kurum ve markaya hizmet vererek, ekibiyle birlikte pek çok başarılı çalışmaya ve ödüllü projeye imza attı.

Excel İletişim, kalıcı başarının ancak çok yönlü ve uzun vadeli bütünsel bakışla mümkün olacağı tezi ile 1994 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana strateji ve yaratıcılığı odağına aldı. Tüm iletişim disiplinleriyle birlikte hareket etmeye yönelik çalışma modelini benimsedi ve başlattı. Öncülük ettiği bu modelle örnek oluşturan Excel, 2016 yılında organizasyon yapısını da yenileyerek, hizmet alanını "İletişim ve Algı Yönetimi" olarak yeniden tanımladı.

Dünyanın en saygın ve köklü iletişim networklerinden Fleishman Hillard'ın da Türkiye ortağı olan Excel İletişim ve Algı Yönetimi'nin CEO'su Taşkın konuyla ilgili şunları söyledi: 

"Kurulduğumuz günden itibaren sektörde hep dönüşümün, farkın ve vizyoner bakış açısının öncüsü olduk. Global ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarda da bilgi ve vizyon aktarımı, know-how alışverişi temel önceliğimiz oldu. Yaşadığımız çağda, özellikle de ülkemizde artık hem sektörümüzde hizmet veren, hem de sektörden hizmet alan kurum ve markaların hizmet verme-alma vizyonlarını dönüştürmeleri gerekiyor. Biz hep bir adım önde gitmenin ve öncülüklerin başlatıcısı olarak, her dönüşümün ya başlatıcısı ya da bir adım önde daima hazır olanı konumundaydık. Ama artık hizmet alan tüm kurumların/markaların da sektörümüzden beklentilerini hızla yenilemeleri kaçınılmaz bir zorunluluk. Excel olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren bilinçli olarak kullanmadığımız PR ya da Halkla İlişkiler kavramının, ülkemizdeki dar ve sığ algısından kaynaklanan taktiksel ve tek yönlü hizmet beklentisinden sıyrılmayı hızlandırmaları gerekiyor. Biz nitelikli ve çok yönlü stratejik çözüm ihtiyacının ve beklentisinin artmasına daha çok katkı sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü sektörümüzün dünyada yükselen gerçek değerinin açığa çıkması ancak bu şekilde mümkün olabilir. Bu durum bizim gelecek için öngördüğümüz en değerli fırsat. Yeni sürecimiz bu nedenle en çok potansiyel iş ortaklarımızın dar alandan çıkarak, beklentilerinin sınırlarını genişletmelerini teşvik etmeyi ve bu alandaki dönüşümlerine katkı sağlamayı hedefliyor."
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.