Enka Kültür Sanat'a "7" (Şekspir Müzikali) İle Bahar Geliyor!

Basın Bültenleri - 25 Şubat 2010, Perşembe

22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri; Oyun Atölyesi’nin sezona damgasını vuran müzikali “7” (Şekspir Müzikali) ile izleyicilerine kapılarını açıyor! 2 Mart 2010, Salı günü, saat 19:00 ‘da gerçekleşecek Mustafa Orkun Müftüoğlu resim sergisi açılışının ardından saat 20:30’da sahnelenecek müzikal ile ENKA’ya Bahar geliyor!

 

22 yıldır kaliteli çizgisinden ödün vermeyen ENKA Kültür Sanat’ın; kış, bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda üç kez düzenlediği kültür-sanat etkinliklerinin bu yılki bahar programı, Oyun Atölyesi tarafından sahneye konan “7” (Şekspir Müzikali) adlı müzikali, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sanatseverlerle buluşturuyor. Shakespeare’in tüm eserlerinden ayrıntılı bir tasnifle oluşturulan ve tüm sözleri Shakespeare’e ait olan müzikalde; usta oyuncu Haluk Bilginer, Evrim Alasya, Selen Öztürk, Zeynep Alkaya ve Tuğçe Karaoğlan rol alıyor.

 

22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri; insan ve doğanın asıl tema ya da konuyu oluşturduğu resimlerinde, insan ve doğaya kendi özgün bakışını da katan Mustafa Orkun Müftüoğlu’nun resim sergisine de ev sahipliği yapacak. Açılışı; 2 Mart 2010, Salı günü ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek sergi, 23 Mart 2010 tarihine kadar, hafta içi 10:00-16:30 saatleri arasında, etkinlik günlerinde ise etkinlik bitimine dek ziyaret edilebilecek.

 

22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri’nin 2 Mart 2010, Salı günü gerçekleşecek açılışında; ENKA izleyicileri, saat 19:00’da Mustafa Orkun Müftüoğlu resim sergisinin açılışının ardından Oyun Atölyesi’nin saat 20:30’da sahnelenecek “7” (Şekspir Müzikali) adlı müzikali ile sanat dolu bir baharı karşılayacaklar.

 

22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri’ne katılmak isteyen sanatseverler, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

 

Bilgi için:   www.enkasanat.org

0 212 276 22 14–15/209

                  www.biletix.com

                            0 216 556 98 00 (Biletix çağrı merkezi)

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.