Efsaneler ve Hollywood İstanbul'a geliyor...

Haberler - 22 Temmuz 2014, Salı
 
Kristal ElmaYaratıcılığın Davos’u olma iddiasıyla yola koyulan, dünyanın ikinci büyük pazarlama iletişimi ve yaratıcılık etkinliği olmayı başaran Kristal Elma Yaratıcılık Festivali 17-18-19 Eylül’de Santral İstanbul’da düzenleniyor...
 
Türkiye’nin en önemli yaratıcılık ve pazarlama etkinliği olan Kristal Elma Yaratıcılık Festivali reklam, medya, pazarlama ve iletişim dünyasının tüm paydaşlarını buluşturmaya hazırlanıyor. Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe yurtiçi ve dışından 7500 delegenin katılması bekleniyor.
 
2014 Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 100’ün üzerinde fikir önderi ve endüstri liderinin konuşmacı olarak katılımıyla 80’den fazla konferans, seminer, panel, forum, çalışma atölyesi ve eğitim yapılması planlanıyor. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde ayrıca networking etkinlikleri, yarışmaların ödül törenleri, davetler ve endüstrinin tüm unsurlarını buluşturan yaratıcı endüstriler fuarı yer alıyor.
 
Geçen yıl, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’ne 4 gün boyunca toplam 7468 delege katılmış, 120 konuşmacı yer almıştı. 75 oturumun yanı sıra, 3 ödül töreni, 9 kapalı davet ve 2 konser düzenlenmişti. Festival süresince 3 farklı sergi organize edilmiş ve 950 kampanya gösterimi gerçekleştirilmişti.
 
KRİSTAL ELMA YARIŞMASINA REKOR KATILIM
26. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’na bu yıl rekor katılımla 2715 iş başvurdu. 2066 başvurunun gerçekleştiği geçen yıla göre, katılım yüzde 23,7 oranında artış yaşandı. En fazla başvurunun olduğu kategoriler Basın (612), Dijital (439) ve Film (342). Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’na katılan ajansların sayısı da 184’ten 206’ya çıktı. 26. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın kazananları 17 Eylül ve 18 Eylül tarihlerinde Santral İstanbul’da düzenlenecek iki ayrı törende açıklanacak.
 
30. YILIMIZI KUTLAYACAĞIZ
Reklamcılar Derneği Başkanı Alper Üner, geçen sene formatı değişen Kristal Elma’nın büyük bir başarı yakaladığını söyledi. Sürdürülebilir bir festival konseptiyle İstanbul’u ‘Yaratıcılığın Davos’u yapma iddiasında olduklarını belirten Üner “ Cesaretli yaratıcılığı ödüllendirmenin yanı sıra, bir çok uluslararası ve yerli konuşmacıyı ağırlayacağız. Ayrıca Reklamcılar Derneği’nin 30. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayacağımız bu yılda, 30. Yıl Belgeseli ile güçlü fikirlerin neleri başarabildiğini anlatacağız” dedi.

VOLKSWAGEN ANA SPONSOR
Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’ne geçtiğimiz yıl 123 marka ve kurum sponsor veya çözüm ortağı olarak destek vermişti.
 
2014 Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin ana sponsoru Volkswagen oldu. Sosyal medya ve dijital dünyada başarılı iletişim çalışmalarıyla son yıllarda birçok ödül kazanan Volkswagen, sektörün bu en önemli buluşmasında, iletişimin gücüne olan inancıyla genç yeteneklere destek vermek ve yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlıyor. Volkswagen, Festival sırasında pazarlama ve iletişim dünyasına sağladığı katkılara odaklanan oturumlar ile etkileşim aktiviteleri de gerçekleştirecek
 
EFSANELER VE HOLLYWOOD İSTANBUL’A GELİYOR
Kristal Elma konuşmacı arasında küresel ölçekte modern reklamcılığı temellerini atan iki efsanevi isim, Jean Marie Dru ve Jacques Séguéla yer alıyor. Ayrıca Gravity filmi ile Oscar Ödülü alan Framestore’un Başkanı John Collins ve Avengers, Spiderman, Thor, Star Wars gibi filmlerde imzası bulunan, dünyanın en büyük previs şirketi The Third Floor’un kurucusu Chris Edwards, Kristal Elma’da sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.