Değişim ustalarından ilham verici hikâyeler...

Haberler - 28 Kasım 2014, Cuma

BIYSaffron Brand Consultants tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Brand is You ‘Değişimin Ustaları’ teması ile 28 Kasım 2014’de Boğaziçi Üniversitesi, Albert Long Hall’da sahne aldı. Beş yüz kişinin izlediği konferans, web’den canlı yayınla onbin kişiye ulaşarak bir rekor kırdı. 

Turkey. Discover the Potential
İş dünyasını yaratıcılıkla, bilgiyi tutkuyla buluşturan konferansın ilk bölümünde geçtiğimiz 28 Eylül’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Türkiye İhracatçılar Mecisi Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından lansmanı yapılan Türkiye Markası ’Turkey. Discover the Potential’ın hikâyesi paylaşıldı. 

Biletleri yüzlerce Euro’ya satılan, onlarca sponsorlu konferanslardan farklı içerik ve konuşmacılarıyla dikkat çeken konferansın ikinci bölümünde son bir yılda hayatımıza anlam katan ve organizasyonları dönüştüren 28 değişim ustası sıradışı ve ilham verici hikâyelerini Türkiye’ye ve dünyaya duyurdu.
 
Saffron CEO’su Jacob Benbunan:” Türkiye'nin bir 'değişim ustası' olduğunu görüyoruz”
 Konferansta konuşan Türkiye markasının mimarı Saffron CEO’su Jacob Benbunan, Türkiye’nin yaşadığı değişimlere vurgu yaptı. Benbunan, “Türkiye çok fazla değişim yaşadı. Bugün endüstri ve iş dünyasındaki durumuna baktığınızda Türkiye'nin bir 'değişim ustası' olduğunu görüyoruz. Ne tür bir değişim olursa olsun, Türkiye onda ustalaşmayı başarmıştır” dedi.
 
byoSaffron Türkiye ve Orta Asya Direktörü Turgay Adıyaman: “Türkiye markasını destekleyecek şey kahramanların çıkmasıdır”
“Brand is You” Değişimin Ustaları konferansını değerlendiren Saffron Türkiye ve Orta Asya Direktörü Turgay Adıyaman, “Biz marka olmayı reklam yapmak zannediyoruz. Marka bunların çok daha ötesinde bir şey…
Türkiye markasını destekleyecek şey kahramanların çıkmasıdır” dedi. 
Dünyanın en önemli değişim ustalarından Richard Pascale’dan alıntı yaparak değişimin gereğini vurgulayan Adıyaman, “Şirketler sürekli kendini yenilemeli. Yenilenmek var olanı biraz değiştirmek değil, olmayanı yaratmaktır. Kelebek tırtılın biraz fazlası ya da daha iyisi, daha gelişmişi değildir; kelebek tamamen farklı bir yaratıktır” dedi.

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.