Boehringer Ingelheim Türkiye Yönetim Kuruluna Yeni Üye

Haberler - 6 Ağustos 2020, Perşembe

876876İnsan ve hayvan sağlığını geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren araştırma ve geliştirme odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim Türkiye, 2019 yılını güçlü bir iş performansıyla kapatırken 2020'ye de güvenle devam ediyor.

Firma, güçlü iş performansı ile yeni atamalar gerçekleştirmeye devam ederken, son olarak Hukuk ve Uyum Direktörü olarak Nevin Öztürk'ü göreve getirdi.Mesleğinde 13 yıllık deneyimi olan ve farklı firmalarda görev alan Nevin Öztürk, son olarak Nestle Türkiye firmasında Kıdemli Hukuk Müşaviri ve Hukuk Çözüm Ortağı olarak görevini sürdürüyordu. 16 Mart 2020 tarihi itibarıyla Boehringer Ingelheim Türkiye'deki görevinin başına geçen Öztürk, yeni atamasıyla birlikte Boehringer Ingelheim Türkiye'nin Yönetim Kurulu'na da üye olarak atandı.

Nevin Öztürk Kimdir?
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Nevin Öztürk, Yüksek Lisans eğitimini Queen Mary, University of London'da Fikri Mülkiyet üzerine tamamladı. Kariyerine 2007 yılında Korhan Engindeniz Avukatlık Bürosu ile başlayan ve ardından Gün+Partners Avukatlık Bürosu'nda Avukat olarak görev yapan Öztürk, sonrasında ING Sigorta firmasında Hukuk Müşaviri ve Nestle Türkiye firmasında Kıdemli Hukuk Müşaviri ve Hukuk Çözüm Ortağı olarak görev aldı.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.