Bersay İletişim Enstitüsü'nde Aşkın Kıvılcımı Çaktı

Haberler - 28 Ocak 2010, Perşembe

Ali Poyrazoğlu “Fark Yaratan İnsan”ı anlatmak üzere sahnedeydi.
Dışarıda kar yağarken, Bersay İletişim Enstitüsü’nün salonunu dolduran 150 profesyonel Poyrazoğlu’nun olağanüstü performansını sıcak şarapları eşliğinde dinledi.

Usta tiyatrocu, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dizeleriyle başladığı konuşmasında, dinleyicileri sınırsız bir zihin yolculuğuna çıkardı.

Bersay İletişim Enstitüsü'nde Aşkın Kıvılcımı ÇaktıNe içindeyim zamanın
Ne de büsbütün dışında;
Yekpare geniş bir anın
Parçalanmış akışında....

Bersay İletişim Enstitüsü’nde yorgun bir işgününün ardından Ali Poyrazoğlu’nu dinleme şansını bulan iş dünyasının ve medyanın önde gelen isimleri akşama işte bu dizelerle başladılar.

BIE Buluşmaları’nın bu haftaki konuğu ünlü tiyatro adamı Ali Poyrazoğlu salonda fırtınalar estirdi.
“Fark Yaratan İnsan”ı anlatan usta tiyatrocu, yaratıcı düşüncenin ancak zihnin özgür bırakılması ve bilginin kaynağına dönülmesiyle gerçekleşebileceğini vurgularken, salondakileri de bir zihin yolculuğuna çıkardı.
Ali Poyrazoğlu aşkın nasıl beynimizde kıvılcımlar çaktırdığını bilimsel kanıtlarıyla anlattı, kıvılcımların tükendiği noktada çözümün sıfır noktasına dönmek ve yeniden düşünmeye başlamak olduğunu söyledi.
Keyifli bir sohbet ortamında gerçekleşen buluşmada Ali Poyrazoğlu katılımcıların sorularını da yanıtladı.
Gecenin sürprizi ise sohbetin sonunda Ali Poyrazoğlu’nun okuduğu kendi şiiriydi : “Bir sen kaldın yalnızlık gidince..... “

Ayben CUMALI
Saydam PR
Tel: 0 212 337 5213
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.